35.5%
53.3%
36.4%
26.1%

Οι καταπληκτικοί Bacardi Tel Aviv νικητές στο ντέρμπι ενάντια στους Γ.Α.Σ.Τ. Το γεγονός πως ήταν λίγοι αριθμητικά,μαζί με το ότι βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ με 14 πόντους, δεν τους απέτρεψε να γυρίσουν τούμπα το παιχνίδι υπέρ τους και να πάρουν μία πολύ σημαντική νίκη. Τελικό σκορ 74-58.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με πολύ καλές άμυνες των Γ.Α.Σ.Τ. που τους έδωσε την δυνατότητα να τρέχουν στον αιφθινδιασμό και να πάρουν προβάδισμα μέχρι και 13 πόντων, από τα πρώτα κιόλας λεπτά στο 3-16. Σε αντίθεση με τους Bacardi οι οποίοι μπαίνοντας στο παρέ ήταν νευρικοί, βιαστικοί και άστοχοι. Τελικό σκορ δεκαλέπτου 7-18.

Το 2ο δεκάλεπτο ήταν ίσως και το πιο ποιοτικό από όλα μέσα στο παιχνίδι. Ωραίες φάσεις και από τις 2 ομάδες, σκληρές άμυνες και πείσμα από τους Bacardi να επιστρέψουν στο σκορ, οι οποίοι όλο και μείωναν με αποκορύφωμα το τρελό buzzer beater τρίποντο από τον Σουβλέρη στην λήξη του ημιχρόνου για να κάνει το 31-32.

Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου τα ηνία του αγώνα που ανήκαν μέχρι τώρα στους Γ.Α.Σ.Τ. , άλλαξαν χέρια και οι Bacardi πέρασαν μπροστά με το τρίποντο του Σουβλέρη που πανηγυρίστηκε δεόντωνς από όλη την ομάδα του. Η διαφορά των 6 πόντων που απέκτησαν, μικρή αλλά σημαντική για τους Bacardi που κλείνουν το δεκάλεπτο προηγούμενοι με 50-44.

Περισσότερο διαδικαστικό θα έλεγε κανείς, αυτό του 4ου δεκαλέπτου, καθώς οι Bacardi δεν σταμάτησαν να τρέχουν στον αιφθινδιασμό ποτέ και με κύριο εκφραστή της επιθετικής τους υπερτερίας τον Σουβλέρη διεύρυναν το προβάδισμά τους μέχρι και τους 19 πόντους. Τελικό σκορ παιχνιδού 74-58.

MVP φυσικά ο πυραυλοκίνητος Σουβλέρης που μέτρησε 41 πόντους, μαζί με 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.