33.3%
60.9%
31.6%
33.3%

Η Bacardi Tel Aviv κέρδισε με 69-59 τους Θαλασσόλυκους για να κάνει το 1-0 στη μεταξύ τους σειρά με τον Δενδρινό και τον Κτιστάκη να κάνουν πολύ μεγάλο ματς και να σκοράρουν μαζί 47 πόντους για την ομάδα τους, ενώ γέμισαν και τις άλλες στατιστικές κατηγορίες με τον Λάντζα να ακολουθεί.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 7-0 για την Bacardi Tel Aviv από τον Κτιστάκη, τον Αγγελιουδάκη και τον Λάντζα, για να απαντήσει ο Λέντζος Φ. με τρίποντο. Ο Κτιστάκης σκόραρε ξανά, με τους Θαλασσόλυκους να προσπερνούν με Βασιλακόπουλο, Αναστασίου και Λέντζο Φ. με 9-10. Ο Λάντζας απάντησε, με τον Μανάι και τον Λέντζο Φ. να γράφουν το 11-15, πριν έρθει ο Λέντζος Γ. για το 12-20 της ομάδας του. Ο Κτιστάκης κράτησε τη διαφορά απ’ το ν’ ανοίξει κι άλλο, 16-20, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 16-21 για τους Θαλασσόλυκους. Στη 2η περίοδο ο Λάντζας σκόραρε για το 18-21 και το 20-23, με τον Δενδρινό να παίρνει τη σκυτάλη. Μαζί με τον Παναγιωτάκη ολοκλήρωσαν ένα 10-0 για την ομάδα τους για το 28-23, με τον Δενδρινό να σκοράρει και για το 31-23, πριν κλείσει ο Μανάι το ημίχρονο στο 31-26.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Λάντζας με τον Κτιστάκη έγραψαν το 35-26 για την Bacardi Tel Aviv με τον Βασιλακόπουλο να μειώνει. Μετά το τρίποντο του Κτιστάκη ο Δενδρινός έφερε την ομάδα του στο 42-29, για να απαντήσει ο Μανάι. Ο Δενδρινός και πάλι σκόραρε για την Bacardi Tel Aviv, με τον Τεντόμα και τον Λέκκο να μειώνουν σε 44-36. Ο Δενδρινός απάντησε, ο Λέντζος Φ. έβαλε τρίποντο, με τον Δενδρινό να σκοράρει καλάθι και φάουλ για το 49-39 φτάνοντας τους 19 πόντους από το 20-23 και μετά (19 από τους 29). Ο Κτιστάκης έφερε την ομάδα του στο 51-41, με το δεκάλεπτο να κλείνει από βολές του Λέντζου Γ..

Στην 4η περίοδο ο Τομαρας έφερε την ομάδα του στο 54-43, με τον Δενδρινό να γράφει 2/2 βολές για το 56-44. Ο Λέκκος με τον Αναστασίου μείωσαν σε 56-49 κρατώντας τους Θαλασσόλυκους μέσα στο ματς, αλλά ο Γυρούκης Γιαν. ήρθε με τρίποντο για το 59-49. Ο Τεντόμας σκόραρε σε δύο φάσεις για το 59-51 και το 60-53, με τον Κτιστάκη και τον Δενδρινό να απαντούν ως το 63-53. Ο Βασιλακόπουλος με 2/2 βολές έφερε το ματς στους 8, με τον Κτιστάκη να γράφει καλάθι και φάουλ και τον Δενδρινό να σκοράρει για το 68-55. Ο Τεντόμας είχε ένα καλάθι και 2/2 βολές στο τέλος για το 68-59, με το ματς να κλείνει από μία βολή του Κτιστάκη στα 40 δευτερόλεπτα.

Για τους νικητές ο Δενδρινός είχε 26 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Κτιστάκης 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Λάντζας 10 πόντους, 9 ριμπάουντ. Για τους Θαλασσόλυκους ο Λέντζος Φ. είχε 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Τεντόμας 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Λέντζος Γ. 10 πόντους, 9 ριμπάουντ.