30.4%
63.6%
34.6%
12.5%

Η Bacardi Tel Aviv έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, όπου πήρε μια διψήφια διαφορά την οποία διαχειριστηκε άψογα στη συνέχεια με τον κόουτς Ζώρζο στο τιμόνι για να πάρει τη νίκη κόντρα στους Καλλιθέα Pimps με 49-65. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Κούκας με 11 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά θερμές, έτρεχαν και έβαζαν τα εύκολα καλάθια με αποτέλεσμα το σκορ να πάει ψηλά. Σαράντου και Κούκας ξεκίνησαν με 0-4, 4-4 οι Ζουρνατσίδης και Πανάγος, 4-8 από τον Σαράντου, 7-8 Πανάγος, 7-10 ο Κτιστάκης, 9-10 ο Κοιλάκος, 9-12 ο Σαράντου, 11-12 ο Χατζηαμανέτογλου, 11-17 οι Σαράντου και Παναγιωτάκης, 14-17 από τον Ζουρνατσίδη, 14-21 οι Σουβλέρης και Παπαδόπουλος και 17-21 με γκολ φάουλ από τον Ζουρνατσίδη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο οι Pimps μπήκαν δυνατά, πήραν προβάδισμα, όμως στη συνέχεια η Bacardi έτρεξε ένα σερί και άνοιξε τη διαφορά σε διψήφιο υπέρ της. Ζουρνατσίδης και Χατζηαμανέτογλου έγραψαν το 22-21, 22-32 οι Σουβλέρης, Κτιστάκης, Σαράντου και Παναγιωτάκης, 24-32 ο Κοιλάκος και 24-37 από τους Κούκα και Παπαδόπουλο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Bacardi έκανε καλή διαχείριση, κράτησε τη διαφορά της σταθερή και μπήκε με μεγάλο πλεονέκτημα στην τελευταία περίοδο. Ο Ζουρνατσίδης έγραψε το 26-37, 26-41 οι Μουστακαλής και Σαράντου, 28-41 ο Κοιλάκος, 28-44 ο Σαράντου, 32-44 οι Κοιλάκος και Χατζηαμανέτογλου, 32-48 οι Κούκας και Παπαδόπουλος και 35-48 από τον Πανάγο για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο η Bacardi άνοιξε τη διαφορά της πάνω από τους 20 και καθάρισε νωρίς νωρίς το ματς, χωρίς να δώσει ελπίδες στους Pimps για αντεπίθεση. Ο Σουβλέρης έγραψε το 35-51, 37-51 ο Ζουρνατσίδης, 37-58 οι Κούκας, Γυρούκης και Μουστακαλής, 39-58 ο Σαράντου, 39-60 ο Μουστακαλής, 43-60 οι Ζουρνατσίδης και Κοιλάκος, 43-65 οι Κούκας και Κτιστάκης και 6-0 από τους Κοιλάκο, Ζουρνατσίδη και Χατζηαμανέτογλου για το τελικό 49-65 του αγώνα.

Για την Bacardi Tel Aviv, πέρα από τον Κούκα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σαράντου. Για τους Καλλιθέα Pimps ξεχώρισαν οι Ζουρνατσίδης και Κοιλάκος.