37.5%
56.7%
37.5%
26.3%

Bacardi Tel Aviv vs Κένταυροι 58-62. Ντέρμπι στο κατάμεστο πολυκλαδικό  Bacardi Tel Aviv και οι Κένταυροι έδωσαν φοβερή μάχη με τελικό νικητή τους τελευταίους.Σημείο αναφοράς ή εκπληκτική ατμόσφαιρα και ο παλμός από τον κόσμος που ήταν στο ματς.Mvp του αγώνα ο Μιχαλόπουλος με 21 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από ντραιβ ο Μιχαλόπουλος 0-2 οι Κένταυροι μπροστά στο σκορ.Ο Δενδρινός με 4 πόντους του από ντραιβ και σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του 4-2 για τους Bacardi Tel Aviv. Ο Παραλίκης νε τρίποντο το 4-5 και ο Καρυοφύλλης απάντησε και αυτός με τρίποντο για το 7-5.Ο Μιχαλόπουλος με τρίποντο, ο Κορδαλής από το ζωγραφιστό και ι Μιχαλόπουλος με λει-απ πέτυχαν το 7-12.Από το ζωγραφιστό ο ο Μουστακαλής πέτυχε το 9-12 και ο Καραγιαννίδης με τρίποντο έκανε το 9-15.Ο Γυρούκης με τρίποντο και ο Καρυοφύλλης με 1/2 βολές μείωσαν σε 13-15 και το δεκάλεπτο τελείωσε 13-17 με λει-απ ο Καραγιαννίδης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Δενδρινός με 4 πόντους του από το ζωγραφιστό ισοφάρισε 17-17 για τους Bacardi Tel Aviv. Ο Καραγιαννίδης σκόραρε από το ζωγραφιστό και οι Κένταυροι πέρασαν μπροστά στο σκορ με 17-19 .Ο Κτιστάκης με σουτ από την γωνιά, ο Δενδρινός με coast to coast και ο Κούκας με Hook πέτυχαν το 23-19.Ο Ρέντας με λει-απ πέτυχε το 23-21 και ο Δενδρινός με 5πόντους να 1/2 βολές, με σουτ και ξανά με βολές 2/2 πέτυχε το 28-21.Το δεκάλεπτο τελείωσε 28-24 με καλάθι από το low post ο Καριώτης και με 1/2 βολές ο Παραλίκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κτιστάκης με 4 πόντους του από ντραιβ και με λει-απ έγραψε το 32-24 για τους Bacardi Tel Aviv. Οι Κένταυροι μείωσαν με 5 πόντους του Μιχαλόπουλου σε 32-29 καλάθι από ντραιβ και με γκολ φάουλ. Ο Αθανασόπουλος με τρίποντο έκανε το 35-29 και ο Παππάς από το ζωγραφιστό το 35-31.Ξανά με τρίποντο ο Αθανασόπουλος το 38-31 και με 2/2 βολές ο Αδαμάκης και ο Μιχαλόπουλος με 3/4 βολές το σκορ έγινε 38-36.Ο Γυρούκης με τρίποντο πέτυχε το 41-36 και ο Μιχαλόπουλος με 1/2 βολές το 41-37.Ο Δενδρινός με 1/1 βολή( τεχνική ποινή)το 42-37 και ο Καριώτης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Παραλίκης με τρίποντο το σκορ έγινε 42-42.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 45-42 με 1/2 βολές του Μουστακαλή και 2/2 βολές ο Δενδρινός.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κτιστάκης με τρίποντο έκανε το 48-42 για τους Bacardi Tel Aviv. Οι Κένταυροι αντέδρασαν Ναι μείωσαν στον πόντο 48-47 ,ο Μιχαλόπουλος με σουτ από την γωνιά και ο Αδαμάκης με γκολ φάουλ. Ο Καρυοφύλλης με 1/2 βολές έκανε το 49-47 .Ο Ρέντας ξεκίνησε την ανατροπή και με 4 πόντους του από σουτ και με τρίποντο ο Αδαμάκης το σκορ έγινε 49-54 .Ο Δενδρινός με 1/2 βολές και ο Παναγιωτάκης με 2/2 βολές μείωσαν σε 52-54.Ο Μιχαλόπουλος με 2/2 βολές το 52-56 καί ο Δενδρινός αποβλήθηκε με 5ο φάουλ 5 λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα . Ο Κτιστάκης με σουτ το 54-56.Ο Καριώτης με 1/2 βολές (1:39), ο Παραλίκης με 2/2 βολές (1:08)και με 1/2 βολές (0:46) το σκορ έγινε 54-60.Ο Καρυοφύλλης με coast to coast (0:40) πέτυχε το 56-60.Τεχνική ποινή στον πάγκο,1/1 βολή ο Παραλίκης 56-61(0:20) και σε συνδυασμό με το κερδισμένο φάουλ του Μιχαλόπουλου 1/2 βολές (0:20) το σκορ έγινε 56-62.Το τελικό 58-62 πέτυχε ο Γυρούκης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καριώτης με 5 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δενδρινός με 19 πόντους, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Καρυοφύλλης με 7 πόντους,19 (16-3) ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.