8.3%
60.0%
36.2%
20.0%

Νίκη πολύ πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 47-55 πήραν οι Μπάσχετοι εναντίον της Bacardi Tel Aviv. MVP του αγώνα ήταν ο Αστέρης Καραγιώργης ο οποίος είχε 17 πόντους, 10 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τον Μίχο να σκοράρει το πρώτο καλάθι του αγώνα κάνοντας το 0-2 για τους Μπάσχετους. Δενδρινός και Αγγελιουδάκης έκαναν ένα 5-0 και πήρε προβάδισμα με 5-2 η Bacardi. Η απάντηση των Μπάσχετων σε αυτό το σερί ήταν ένα 0-11 που πήγε το σκορ στο 5-13. Σκόρερ σε αυτό το σερί ήταν οι Αποστολόπουλος, Κάνδηλας και Καραγιώργης. Ο Δενδρινός μείωσε σε 7-13,ομως ο Καραγιώργης ανέβασε τη διαφορά και πάλι στους 8(7-15). Το τελικό 10-15 της περιόδου σημειώθηκε από μια βολή του Αγγελιουδάκη και δύο του Μουστακαλή.

Στην δεύτερη περίοδο οι Μπάσχετοι άνοιξαν ακόμα λίγο τη διαφορά αλλά όχι σε επίπεδα που να μην είναι αναστρεψιμη. Ο Γαλανάκης με μια βολή έκανε το 10-16. Ο Αγγελιουδάκης μείωσε σε 12-16. Σε εκείνο το σημείο οι Μπάσχετοι έκαναν ένα 0-6 με τους Παγκάκη και Χατζηθάνο, παίρνοντας έτσι για πρώτη φορά διαφορά με διψηφιο αριθμό (12-22). Ο Δούκας κάνοντας μια ωραία ενέργεια σημείωσε το 14-22. Ο Χατζηθάνος έβαλε μια βολή για το 14-23. Από εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος της περιόδου οι δύο ομάδες πήγαν καλάθι-καλάθι μέχρι το τελικό 19-28, με το οποίο κλείσαμε ημίχρονο.

Η τρίτη περίοδος ήταν εκείνη όπου οι Μπάσχετοι έκαναν τη μεγαλύτερη ζημιά. Το δεκάλεπτο ξεκίνησε με ένα 0-4 από Γαλανάκη και Μίχο (19-33). Ο Δενδρινός μείωσε σε 21-33, όμως ο Καραγιώργης ανέβασε και πάλι στους 14 σημειώνοντας το 21-35. Ένα 5-0 από Δενδρινό και Μουστακαλή έριξε τη διαφορά στους 9(26-35) όμως μετά από αυτο οι Μπάσχετοι ανέβασαν ρυθμό και έτρεξαν ένα 0-8 με δράστες τους Κάνδηλα, Αποστολόπουλο και Μίχο(26-43). Ο Λάντζας μείωσε σε 27-43, όμως ο Αστέρης ανέβασε και πάλι τη διαφορά στους 18 δίνοντας μας το τελικό 27-45 της περιόδου.

Στην τέταρτη η Bacardi προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεση και να γυρίσει το ματς αλλά όταν ήρθε η αφυπνιση ο χρόνος δεν έφτανε. Παγκακης και Καραγιώργης έκαναν ένα 0-4 και ανέβασαν στους 22(27-49). Ο Λάντζας μείωσε σε 29-49 όμως και πάλι ο Αστέρης ανέβασε τη διαφορά σημειώνοντας το 29-51. Σε εκείνο το σημείο άρχισε η αντεπίθεση της Bacardi. 15-0 από Λάντζα, Δενδρινό και Μουστακαλή έριξε τη διαφορά από τους 22 στους 7 με ενάμιση λεπτό να μένει (44-51). Σε εκείνο το σημείο όμως ο Καραγιώργης έλυσε το γορδιο δεσμό βάζοντας ένα τρίποντο που έστειλε το ματς στους 10 και καθάρισε το παιχνίδι (44-54). Αγγελιουδάκης και Δενδρινός μειωσαν και πάλι στους 7 σημειώνοντας το 47-54 αλλά ο χρονος δεν έφτανε για κάτι παραπάνω. Το τελικό 47-55 σημειώθηκε από μια βολή του Μίχου.

Πέρα από τον Καραγιώργη πολύ καλό ματς έκανε και ο Μίχος. Για την Bacardi Tel Aviv καλό ματς έκανε ο Δενδρινός και ο Αγγελιουδάκης.