0%
0%
0%
0%

Ο Ρεμπελιακός κέρδισε με 28-62 την Bacardi Tel Aviv καταφέρνοντας να κρατήσει την αντίπαλό του στους 3 πόντους στην 1η και την 3η περίοδο για να χτίσει διαφορά πίσω από τους 20 πόντους και τα 12 ριμπάουντ του Σαρρή, με τους Κυπελλούχους να φτάνουν χωρίς πρόβλημα στη νίκη.

Το ματς ξεκίνησε με 3-2 για την Bacardi Tel Aviv από τον Μουστακαλης για να απαντήσει ο Ρεμπελιακός με 0-11 από τον Κατιακο, τον Σαρρη και τον Πλεξουσακη ως το 3-13 της περιόδου. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Δενδρινος σκόραρε για το 6-13, με τον Παπασωτηρίου να απαντά. Ο Μουστακαλης και ο Παναγιωτακης μείωσαν σε 13-17, για να έρθει ο Σαρρης για το 13-25. Ο Παναγιωτακης μείωσε, με τον Κατιακο και τον Δενδρινο να κλείνουν το ημίχρονο στο 17-28. Στην επανάληψη ο Παναγιωτακης έφερε το ματς για τελευταία φορά σε μονοψήφια απόσταση, 19-28, με τον Σαρρη να απαντά και μαζί με τον Κατιακο, τον Ντουσια και τον Παπασωτηρίου να τρέχουν ένα σερί 1-17 ως το 20-45 στο τέλος του δεκαλέπτου. Ο Δενδρινος μείωσε σε 22-45, με τον Μπραντιτσα να απαντά και τον Ντουσια να γράφει το 24-51. Ο Χυτηρης έφερε το ματς στο 26-51, με τον Σαρρη και τον Καλλιο να σκοράρουν για το 26-56. Ο Ατσιδακος μείωσε σε 28-56, για να κλείσει το ματς από Σαρρη και Καλλιο στο 28-62.

Τα λάθη ήταν 11-14 στο ματς, τα κλεψίματα 7-3 και οι ασίστ 3-7. Στα ριμπάουντ ο Ρεμπελιακός είχε τον έλεγχο, 30-54 με 8-13 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/23 τρίποντα και την Bacardi Tel Aviv 1/20. Στα δίποντα η Bacardi Tel Aviv είχε 26% και ο Ρεμπελιακός 51%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σαρρης είχε 20 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Κατιακος 18 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Ντουσιας 7 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για την Bacardi Tel Aviv ο Δενδρινος είχε 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Παναγιωτακης 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.