17.6%
26.7%
17.9%
30.8%

Επιστροφή στα ροζ φύλλα έκανε η Bacardi Tel Aviv, καθώς επικράτησε των Χωμάτων, σε ένα ματς όπου οι νικητές άνοιξαν τη διαφορά τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και στη συνέχεια κατάφεραν να τη διατηρήσουν ως το τέλος. Πολυτιμότερος παίχτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Κτιστάκης με 20 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Δαμανάκης άνοιξε το σκορ στο ματς, οι Κτιστάκης και Αγγελιουδάκης απάντησαν για το 3-2, 3-7 με ένα τρίποντο του Δημητριάδη και ένα καλάθι του Πέτσα και 4 συνεχόμενοι πόντοι του Δενδρινού για το τελικό 7-7 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κτιστάκης έβαλε καλάθι για το 9-7, 9-9 με καλάθι του Κοψιδά, 14-9 με 5-0 σερί οι Κτιστάκης και Δενδρινός, 14-12 με γκολ φάουλ του Κοψιδά, 17-12 με μια βολή και ένα καλάθι του Κτιστάκη, 17-13 με μια βολή του Κοψιδά, 21-13 με δύο συνεχόμενα καλάθια στον αιφνιδιασμό από τον Σουβλέρη, 21-14 με μια βολή του Δαμανάκη και 23-14 με καλάθι από τον Καρυοφύλλη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σουβλέρης έβαλε καλάθι για το 25-14, ο Δαμανάκης μείωσε με μια βολή σε 25-15, 27-15 από τον Κτιστάκη, 27-18 με τρίποντο του Δημητριάδη, 31-18με ένα τρίποντο και μια βολή του Κτιστάκη, 31-20 με καλάθι του Κοντομίχου έπειτα από εξαιρετική άμυνα, 35-20 με ένα καλάθι του Αγγελιουδάκη και ένα του Σουβλέρη, 35-23 ο Κοψιδάς με τρίποντο, 38-23 με ένα καλάθι του Κτιστάκη και μια βολή του Αγγελιουδάκη, 38-29 με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Κοψιδά και καλάθι του Λάντζα για το τελικό 40-29 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Λάντζας έβαλε τρίποντο για το 43-29, 43-32 με τρίποντη απάντηση του Κοψιδά, 44-37 με 0-5 οι Καμπανιάρης και Κοψιδάς, 50-37 με απάντηση με 6-0 οι Αγγελιουδάκης, Κτιστάκης και Σουβλέρης, 50-40 με τρίποντο του Κοψιδά, 52-40 από τον Καρυοφύλλη και καλάθι του Δαμανάκη για το τελικό 52-42 του παιχνιδιού.

Για την Bacardi Tel Aviv, πέρα από τον Κτιστάκη, πολύ καλός ήταν και ο Σουβλέρης με 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τα Χώματα ξεχώρισε ο Κοψιδάς με 23 πόντους και 3 ριμπάουντ.