35.3%
54.2%
46.5%
10.7%

Ασταμάτητο για ακόμη μια αγωνιστική παρέμεινε το τρένο της Bacardi Tel Aviv, καθώς οι παίκτες του Coach Ζώρζου πέρασαν με επιτυχία το εμπόδιο των Angels με σκορ 77-62. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Σουβλέρης με 31 πόντους, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σουβλέρης ξεκίνησε το ματς με 7 δικούς του πόντους, ο Μπάστας απάντησε με 4 δικούς του για το 7-4, ο Σουβλέρης πρόσθεσε αλλά δύο καλάθια στην προσωπική του στατιστική για το 11-4, 11-8 οι Πλαγιαννάκος και Μπάστας, 14-8 με τρίποντο ο Σουβλέρης, 14-12 ξανά με πόντους του Μπάστα, 18-12 με τους Αγγελιουδάκη και Κτιστάκη να βάζουν από ένα καλάθι και στη συνέχεια οι Angels απάντησαν με μια βολή του Ποντικού και με ένα τρίποντο του Χαραλαμπόπουλου για το τελικό 18-16 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πλακογιαννάκης έβαλε δύο βολές και ισοφάρισε σε 18-18, 20-18 ο Λάντζας, 20-22 οι Χαραλαμπόπουλος και Μπάστας, απάντηση με 11-0 οι Μιχαηλίδης, Σουβλέρης και Καρυοφύλλης για το 31-22 και 0-9 οι Μπάστας και Πλακογιαννάκης για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες με σκορ 31-31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μπάστας έγραψε τρίποντο για το 31-34, 37-34 με 6-0 σερί οι Σουβλέρης και Καρυοφύλλης, 37-37 οι Μπάστας και Πλακογιαννάκης, 39-37 με καλάθι του Μιχαηλίδη, 39-39 με δράστη ξανά τον Μπάστα, 41-39 ο Μιχαηλίδης και πάλι, 41-41 ο Πλακογιαννάκης και 49-41 με 8-0 σερί οι Σουβλέρης και Παναγιωτάκης. Ο Σελεπές μείωσε λίγο αργότερα σε 49-43, 56-43 με νέο σερί οι Λάντζας και Παναγιωτάκης, 56-44 ο Μπάστας με μια βολή και 58-44 από τον Κτιστάκη για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κτιστάκης έγραψε το 60-44, ο Κεφάλας έβαλε δύο βολές για το 60-46, 62-46 ο Καρυοφύλλης, 62-50 οι Σελεπές και Κεφάλας, 64-50 ο Αγγελιουδάκης, 64-53 με γκολ φάουλ ο Πλακογιαννάκης, 71-53 με 7-0 οι Μιχαηλίδης, Παναγιωτάκης και Καρυοφύλλης, 71-54 ο Μπάστας, 77-54 οι Σουβλέρης και Παναγιωτάκης και 0-8 σερί οι Πλακογιαννάκης και Πλαγιαννάκος για το τελικό 77-62 του παιχνιδιού.

Για την Bacardi Tel Aviv, πέρα από τον Σουβλέρη, σε μεγάλη βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Μιχαηλίδης, Λάντζας, Κτιστάκης και Παναγιωτάκης. Για τους Angels ξεχώρισαν οι Μπάστας και Πλακογιαννάκης.