17.9%
40.0%
46.3%
10.0%

Ένα πολύ σημαντικό ροζ φύλλο πήρε η Bacardi Tel Aviv για να ανέβει στο 2-4 και να πατήσει στην όγδοη θέση της κατηγορίας. Αντίπαλος της ήταν οι Athens Supergrungers, οι οποίοι παρουσιάστηκαν με κομβικές ελλείψεις, κάτι το οποίο δεν τους επέτρεψε να μείνουν κοντά στο σκορ με αποτέλεσμα η ήττα να έρχεται με το ευρύ 82-58. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστας Μπούχαλης με 21 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σουβλέρης άνοιξε το σκορ στο ματς για την Bacardi Tel Aviv, οι Athens Supergrungers απάντησαν με 0-8 σερί με καλάθια από τους Αϊβαλιώτη, Τσίπρα και Μπιρζαμάνη, 9-8 με 7-0 απάντηση οι Σουβλέρης και Σκλαβενίτης, 9-10 από τον Βγενόπουλο, 11-10 με βολές του Μπούχαλη, 11-12 ο Μπιρζαμάνης, 20-12 με νέο σερί οι Παυλίδης και Μπούχαλης για την Bacardi Tel Aviv και δίποντο από τον Δευτεραίο για το τελικό 20-14 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κυριαζόπουλος έβαλε καλάθι για το 20-16, οι Σουβλέρης, Μπούχαλης και Αγγελιουδάκης απάντησαν με 8-0 σερί για το 28-16, 28-18 από τον Θεοδώρου, 30-18 ο Αγγελιουδάκης ξανά, 30-22 με ένα καλάθι του Τσίπρα και ένα του Αϊβαλιώτη, 36-22 με τους Αγγελιουδάκη, Μπούχαλη και Σκλαβενίτη να βάζουν από ένα καλάθι ο καθένας και 36-24 από τον Τσίπρα για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παυλίδης έβαλε δίποντο για το 38-24, 38-26 ο Μπιρζαμάνης, 40-26 από τον Μπούχαλη, 40-33 με σερί από τους Μπιρζαμάνη και Τσίπρα, 48-33 με άμεση απάντηση οι Παυλίδης, Μπούχαλης και Σουβλέρης, 48-37 με ένα καλάθι του Πανταζή και ένα του Δευτεραίου, 51-37 ο Σουβλέρης με τρίποντο, 51-41 με καλάθια των Δευτεραίου και Αϊβαλιώτη και νέο καλάθι του Σουβλέρη για το τελικό 53-41 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μπιρζαμάνης έβαλε καλάθι και φάουλ για το 53-44, 58-44 με ένα τρίποντο του Σουβλέρη και ένα δίποντο του Μπούχαλη, 58-46 ξανά ο Μπιρζαμάνης, 65-46 οι Αγγελιουδάκης, Παυλίδης και Καρυοφύλλης, 65-48 από τον Τσίπρα, 69-48 οι Αγγελιουδάκης και Παυλίδης, 69-50 ο Αϊβαλιώτης, 75-50 με σερί των Μπούχαλη, Σουβλέρη και Αγγελιουδάκη, 75-54 οι Βγενόπουλος και Θεοδώρου, 82-54 από τους Σουβλέρη, Παυλίδη και Αγγελιουδάκη και από ένα καλάθι οι Βγενόπουλος και Αϊβαλιώτης για το τελικό 82-56 του παιχνιδιού.

Για την Bacardi Tel Aviv, πέρα από τον Μπούχαλη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σουβλέρης με 28 πόντους, 2 ριμπάουντ και 7 ασίστ. Για τους Athens Supergrungers ξεχώρισε ο Αϊβαλιώτης με 10 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.