0%
0%
0%
0%

Η B.C. Abla κέρδισε την Bacardi Tel Aviv με 58-45 με το ματς να ξεκινά με 10-2 για τους νικητές από τον Μπελεχακη και τον Κατσατσο. Ο Γυρουκης απάντησε, για να έρθει ο Μουρμουρης για το 14-4 της ομάδας του. Το δεκάλεπτο έκλεισε στο 16-6, με τον Αναστασόπουλο να σκοράρει για το 16-12 στη 2η περίοδο και τον Παναγιωτακη να φέρνει το ματς στο 18-16. Ο Μπελεχακης κράτησε την ομάδα του μπροστά, με τον Παναγιωτακη να μειώνει σε 25-21, για να κλείσει το ημίχρονο από Μουρμουρη και Μονεο στο 30-21. Στην επανάληψη η B.C. Abla πήγε στο 34-23, με τον Παναγιωτακη και τον Μουστακαλη να μειώνουν σε 34-28. Ο Μπελεχακης σκόραρε για το 42-30, με τον Παλη να απαντά και τον Αναστασόπουλο να φέρνει στο 4ο δεκάλεπτο το παιχνίδι στο 44-37. Ο Μουστακαλης έγραψε το 46-41, με τον Μπελεχακη και τον Μουρμουρη να τρέχουν ένα 12-0 ως το 58-41, για να πάρει τη νίκη η B.C. Abla.

Τα λάθη ήταν 14-15 στο ματς, τα κλεψίματα 8-8 και οι ασίστ 10-5. Στα ριμπάουντ η B.C. Abla είχε τον έλεγχο, 54-48 με 20-17 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/20 τρίποντα και την Bacardi Tel Aviv 0/13. Στα δίποντα η Bacardi Tel Aviv είχε 36% και η B.C. Abla 31%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μπελεχακης είχε 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Μουρμουρης 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, 3 τάπες, ο Φλιγκος 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Σωτηρόπουλος 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για την Bacardi Tel Aviv ο Μουστακαλης είχε 13 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Παναγιωτακης 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.