16.7%
45.8%
33.3%
25.9%

Σε ένα ματς που ήταν στον πόντο από την αρχή ως το τέλος οι Ballarhinos έδειξαν μεγαλύτερη ψυχραιμία στο τέλος και πήραν το εισιτήριο για το Final 4 κόντρα στην Bacardi Tel Aviv με 54-50. MVP του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Γιοβάνης με 19 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Bacardi Tel Aviv ξεκίνησε με ένα 0-4 των Παναγιωτάκη και Κτιστάκη, ο Καππής μείωσε σε 2-4, 2-8 οι Κούκας και Κτιστάκης, 4-8 ο Μάνος, 4-11 ο Κτιστάκης, 9-11 οι Ζήσης και Γιοβάνης, 9-13 ο Κτιστάκης ξανά, 14-13 οι Πρίτσος και Γιοβάνης για να δώσουν προβάδισμα πρώτη φορά στους Ballarhinos, όμως γρήγορη απάντηση με ένα 0-5 δια χειρός Παναγιωτάκη για να κλείσουμε την περίοδο με την ομάδα του κόουτς Ζώρζου να είναι μπροστά με 14-18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Bacardi ξεκίνησε ξανά με 0-4 για το 14-22, απάντηση με το ίδιο σερί ο Γιοβάνης για το 18-22, 18-23 ο Πρίτσος, 27-23 με ένα 9-0 σερί οι Ζήσης, Πρίτσος και Γαλάνης, 27-25 ο Αγγελιουδάκης και 29-25 από τον Γαλάνη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Παναγιωτάκης και Κούκας ξεκίνησαν για τρίτη φορά με 0-4 την περίοδο για την Bacardi Tel Aviv για το 29-29, 31-29 ο Καραμπαλίκας, 31-33 ο Σουβλέρης, 33-33 ο Γιοβάνης, 33-37 οι Παναγιωτάκης και Σουβλέρης, 35-37 ο Γιοβάνης, 35-39 ο Στυλιανουδάκης, 36-39 ο Μάνος, 36-41 ο Στυλιανουδάκης ξανά, 45-41 οι Ballarhinos με τρία τρίποντα από τους Γιοβάνη Ζήση και Πρίτσο και 45-43 από τον Παναγιωτάκη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο ο Κούκας ισοφάρισε σε 45-45 για την Bacardi Tel Aviv, ο Καππής έγραψε το 46-45, 46-47 ο Κούκας, 49-47 ο Μάνος, 49-49 ο Παναγιωτάκης, 53-49 ο Γιοβάνης, 53-50 ο Κτιστάκης και μια βολή του Καραμπαλίκα λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος για το 54-50 που έδωσε την πρόκριση στους Ballarhinos.

Για τους Ballarhinos, πέρα από τον Γιοβάνη, σε πολύ καλό βράδυ βρέθηκαν επίσης οι Ζήσης και Πρίτσος. Για την Bacardi Tel Aviv ξεχώρισαν οι Παναγιωτάκης, Κτιστάκης και Σουβλέρης.