22.2%
55.6%
13.7%
12.5%

Bacardi Tel Aviv vs Buzzer Βγειτερ 99-28.Οι Bacardi Tel Aviv ξέσπασαν επάνω στους Buzzer Βγειτερ,που αγωνίστηκαν με 3 σημαντικές απουσίες,με τον Κτιστάκης να πετυχαίνει τριπλ-νταμπλ 16 πόντους, 12 ριμπάουντ και 14 ασίστ και τον Καρυοφύλλης να συντρίβει το ρεκόρ των ριμπάουντ(35)σταμάτησε στα 45(25-17).Mvp ο Καρυοφύλλης με 24 πόντους,45 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 12-0 για τους Bacardi Tel Aviv με 6 πόντους ο Καρυοφύλλης, 4 πόντους ο Κτιστάκης και με 2 πόντους ο Παναγιωτάκης. Ο Χατζηγεωργιάδης με τρίποντο πέτυχε το 12-3 για τους Buzzer βγειτερ. Με σερί 10-0 το σκορ έγινε 22-3,αρχικά ο Καρυοφύλλης σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ και με εύστοχο τρίποντο, με τρίποντο ο Παναγιωτάκης και ο Αθανασόπουλος με λει-απ. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο σκόραρε ο Χατζηγεωργίαδης το 22-5 και το δεκάλεπτο τελείωσε 24-5 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καρυοφύλλης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Bacardi Tel Aviv έτρεξαν σερί 16-0 και το σκορ έγινε 40-5 , με 4 πόντους ο Παναγιωτάκης,ο Κτιστάκης,τρίποντο ο Γυρούκης, ο Αγγελιουδάκης με γκολ φάουλ και ο Καρυοφύλλης με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Κωνστάς πέτυχε το 40-7 με σουτ για τους Buzzer βγειτερ. Η διαφορά ανέβαινε συνεχώς και με 10-0 έγινε το 50-7 ,με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Αγγελιουδάκης, τρίποντο ο Παναγιωτάκης και ο Γυρούκης και με floater ο Κτιστάκης .Ο Χαλκιάς σκόραρε με ντραιβ το 50-9 και το δεκάλεπτο τελείωσε 58-9 ,με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Αγγελιουδάκης, σουτ ο Παναγιωτάκης και ο Αθανασόπουλος με 4 πόντους.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Τανό να πετυχαίνει 2/2 βολές και ο Γαλανάς με 1/2 βολές και το σκορ έγινε 58-12 για τους Buzzer βγειτερ. Ο Γυρούκης, ο Αγγελιουδάκης και ο Κτιστάκης έγραψαν το 64-12 για τους Bacardi Tel Aviv. Ο Γαλανάς με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 64-14 και ο Αθανασόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το το 66-14.Ο Σεπέτης με γκολ φάουλ και ο Τανός με τρίποντο έγραψαν το 66-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 75-20 με σουτ ο Παναγιωτάκης, ο Καρυοφύλλης με γκολ φάουλ, ο Αγγελιουδάκης με λει-απ και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Αθανασόπουλος .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γαλανάς με σουτ έκανε το 75-22 για τους Buzzer Βγειτερ. Ο Παναγιωτάκης με σουτ από την γωνιά, από το ζωγραφιστό ο Καρυοφύλλης, ο Αγγελιουδάκης με λει-απ και ο Παναγιωτάκης με λει-απ πέτυχαν το 83-22 για τους Bacardi Tel Aviv. Ο Τανός με γκολ φάουλ πέτυχε το 83-25 .Με σερί 16-0 Το σκορ έγινε 99-25 ,ο Αγγελιουδάκης ,ο Αθανασόπουλος, ο Κτιστάκης και ο Καρυοφύλλης με 4 πόντους. Το τελικό 99-28 πέτυχε ο Σεπέτης με τρίποντο .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κτιστάκης με16 πόντους,12 ριμπάουντ,14 ασίστ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Παναγιωτάκης με 20 πόντους,7 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σεπέτης με 6 πόντους,4 ριμπάουντ και 4 ασίστ.