20.0%
52.0%
51.2%
33.3%

Ο αγώνας μεταξύ των Bacardi Tel Aviv και των Duncan Donuts για την Bronze League κατηγορία εξελίχθηκε σε μονομαχία, με τους Duncan Donuts να παίρνουν την νίκη με τελικό σκορ 67-75. Σε κανένα σημείο δεν αισθάνθηκαν ασφαλείς αφού οι Bacardi Tel Aviv πίεζαν να γυρίσουν το ματς χωρίς όμως να το καταφέρουν.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τους Duncan Donuts να μπαίνουν πιο δυνατά και να τρέχουν σερί 7-0. Πρώτα ο Γρούτσης και ο Κοκκίνης σημείωσαν από ένα δίποντο με τον Τσέλιγκα να προσθέτει ένα τρίποντο. Η απάντηση για τους Bacardi Tel Aviv ήρθε με δύο βολές του Καρυοφύλλη. Από ένα δίποντο πέτυχε ο Κοκκίνης και ο Τσέλιγκας για το 2-11. Ο Καρυοφύλλης πέτυχε το πρώτο του καλάθι στο ματς με τον Παπαδόπουλο να σημειώνει μία βολή. Νέο δίποντο πέτυχε ο Αλοίζος. Μια στις δύο βολές πέτυχε ο Καρυοφύλλης για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Γούλας και να αυξήσει τη διαφορά ο Χριστοδούλου με ένα ακόμη δίποντο . Με τον ίδιο τρόπο σκόραρε και ο Σαράντος για να κάνει το double score ο Γρούτσης με δίποντο. Ο Σουβλέρης σημείωσε το πρώτο του δίποντο στο ματς για να κλείσει την περίοδο ο Κοκκίνης με καλάθι και φάουλ.

Δεύτερη περίοδος στο ματς με τους Bacardi Tel Aviv να μπαίνουν πιο δυνατά. Ο Κτιστάκης πέτυχε δίποντο και ο Κούκας καλάθι και φάουλ για να μειώσουν στο -7. Ενα τρίποντο του Μουζάκη και ένα δίποντο του Κτιστάκη έκαναν το σκορ 17-25. Ο Τσέλιγκας με τρίποντο και ο Μουζάκης με δίποδο ανέβασαν τη διαφορά στο συν 13. Ο Παπαδόπουλος με μία βολή δεν μπόρεσε να αλλάξει την κατάσταση με τον Αλοίζο να μεγαλώνει τη διαφορά με νέο δίποντο. Για δύο σκόραρε ο Παναγιωτάκης. Ο Σουβλέρης βοήθησε στο να μειωθεί η διαφορά με το πρώτο του τρίποντο. Νέο δίποντο του Οικονόμου για το 23-34 με τον Δενδρινό να απαντάει άμεσα με τον ίδιο τρόπο. Δύο στις δύο βολές πέτυχε ο Αλοίζος για να ανεβάσει και πάλι διαφορά σε διψήφιο αριθμό. Μία βολή του Σαράντου και δύο του Δενδρινιύ κατέβασαν την διαφορά στους 8 ,για να απαντήσει δίποντο ο Γούλας. Την περίοδο έκλεισε με μία βολή ο Κούκας.

Με το καλημέρα δίποντο σημείωσε ο Σαράντου και ο Σουβλέρης για να κατεβάσουν διαφορά στους πέντε μετά από πολλή ώρα. Το σερί όμως που έτρεξαν οι Duncan Donuts ανέβασε τη διαφορά στο συν 13. Δύο τρίποντα του Τσέλιγκα και από ένα του Γρούτση Μουζάκη και Κοκκίνη. Το σερί διέκοψε ο Σουβλέρης με δίποντο για να απαντήσει ο Αλοίζος με καλάθι και φάουλ και να εκτοξεύσει τη διαφορά στο συν 21. Δύο στις δύο βολές και ένα δίποντο του Σαράντου μείωσαν με τη λήξη της τρίτης περιόδου.

Τέταρτη και τελευταία περίοδο του αγώνα με τον Δενδρινό τα σημειώνει τρεις πόντους με δίποντο και μία βολή και τον Σαράντου ένα ακόμη δίποντο. Απάντησε ο Μουζάκης με τον ίδιο τρόπο για να απειλήσει ο Σαράντου με μία βολή και ένα τρίποντο σε συνεχόμενες φάσεις. Καλάθι σημείωσε ο Αλεβίζος για το 50-62 με τον Δενδρινό να παίρνει προσωπικά το ματς και να πετυχαίνει τέσσερις βολές για να μειώσει και άλλο τη διαφορά. Με τρεις βολές όμως και ένα πολύ δύσκολο καλάθι ο Μουζάκης ανέβασε πάλι διαφορά στο + 19. Τρίποντο πέτυχε ξανά ο Δενδρινός για να απαντήσει με δύο βολές ο Τσέλιγκας. Πάλι ο Δενδρινός με καλάθι και φάουλ έριξε διαφορά στο -7 για να σημειώσει πολύ κρίσιμο τρίποντο ο Μουζάκης και να την ανεβάσει σε διψήφιο αριθμό. Τρίποντο του Σαράντου και ένα καλάθι στην επόμενη φάση με μία βολή να μπαίνει ενδιάμεσα από τον Γρούτση έκανε το σκορ 67-73. Δύο βολές τέλος πέτυχε ο Τσέλιγκας για το τελικό 67-75 υπέρ των Duncan Donuts.

Συναρπαστικό ήταν το ματς με παράπονα για τη διαιτησία κυρίως από την μεριά των Bacardi Tel Aviv από τους οποίους αποβλήθηκε κατά τη διάρκεια του ματς ο Καρυοφύλλης . Παρόλα  αυτά οι Duncan Donuts επικράτησαν βάζοντας δύσκολα σουτ αλλά όπως γνωρίζετε το πρωτάθλημα βρίσκεται στην αρχή του και οι δύο ομάδες έχουν σίγουρα πολύ δρόμο.MVP για τους νικητές δεν ήταν άλλος από τον Τσέλιγκα ο οποίος σημείωσε 19 πόντους, μάζεψε 7 ριμπάουντ και μοίρασε 2 ασίστ. Πολυτίμη ήταν και η βοήθεια του Μουζάκη με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Για τους Bacardi Tel Aviv ξεχώρισε ο Σαράντου με 20 πόντους 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ καθώς και ο Δενδρινός με 17 πόντους 4 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.