22.2%
60.0%
36.6%
18.8%

Οι Heat αν και δεν βρήκαν καθόλου ρυθμό επιθετικά σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού κατάφεραν να ολοκληρώσουν τον όμιλο αήττητοi, αφού με την καλή τους άμυνα κράτησαν χαμηλά την Bacardi Tel Aviv και κέρδισαν με 42-48. MVP του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Τούτσης με 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε ότι το παιχνίδι αν και αδιάφορο μαθηματικά θα έχει σκληράδα και μαχητικοτητα με το σκορ να μένει αρκετά χαμηλά. Ο Κτιστάκης έγραψε το 2-0, 2-4 οι Τούτσης, Ρηγόπουλος, 6-4 οι Καρυοφύλλης και Κτιστάκης, 6-9 από τους Νικολάου και Αρβανιτάκη και 6-0 σερί οι Κτιστάκης και Καρυοφύλλης για να κλείσουμε περίοδο με την Bacardi να κερδίζει 12-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σενάριο δεν άλλαξε κατά πολύ, οι δύο ομάδες σκοραραν με δυσκολία, με τους Heat όμως να ξεκλειδώνουν στα τελευταία λεπτα του ημιχρόνου και να παίρνουν εκείνοι το προβάδισμα. Ο Γυρούκης έγραψε το 15-9, 15-11 ο Βερεντζιώτης, 18-11 ο Γυρούκης ξανά, 18-13 ο Φασούλας, 21-13 με το τρίτο τρίποντο του ο Γυρούκης και απάντηση με 0-9 οι Φασούλας, Τούτσης και Σουβλέρης για το τελικό 21-22 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Bacardi κατάφερε να κόψει το momentum που είχαν οι Heat στο ημίχρονο και κάνοντας εκείνη τώρα καλύτερο φινάλε πήρε προβάδισμα. Φασούλας και Σουβλέρης έγραψαν το 21-26, 23-26 ο Κτιστάκης, 23-28 ο Γιορνταμιλάκης, 25-28 ο Παναγιωτάκης, 25-31 ο Σουβλέρης και 8-0 σερί οι Παναγιωτάκης και Καρυοφύλλης για το τελικό 33-31 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Heat, με μπροστάρη τον Τούτση, βρήκαν ρυθμό στην επίθεση, πήραν προβάδισμα στα τελευταία κρίσιμα λεπτά και έφυγαν νικητές για να ολοκληρώσουν τον όμιλο με 5-0. Ο Παναγιωτάκης έγραψε το 34-31, 34-33 ο Γιορνταμιλάκης, 36-33 ο Κτιστάκης, 36-37 ο Τούτσης, 38-37 ο Κτιστάκης ξανά, 38-39 ο Τούτσης, 40-39 ο Καρυοφύλλης, 40-46 οι Βερεντζιώτης, Τούτσης και Αρβανιτάκης, 42-46 ο Καρυοφύλλης και 42-48 ο Τούτσης με δύο βολές για να γράψει το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Heat, πέρα από τον Τούτση, σε καλό βράδυ βρέθηκε και ο Φασούλας. Για την Bacardi Tel Aviv ξεχώρισαν οι Παναγιωτάκης, Κτιστάκης, Καρυοφύλλης και Γυρούκης.