28.6%
52.9%
43.5%
16.7%

Στο 4-1 ανέβηκαν στον βαθμολογικό πίνακα της Division 2 του Summer League οι Μ.Κ.Ο., καθώς, αν και δυσκολεύτηκαν πάρα πολύ κόντρα στην Bacardi Tel Aviv, κατάφεραν να δείξουν μεγάλη συγκέντρωση στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού και με ένα καθοριστικό 0-11 σερί να πάρουν τη νίκη με 54-61. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Σωτηρόπουλος με 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Τσίνας άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Μ.Κ.Ο., οι Αθανασιάδης και Σουβλέρης απάντησαν με 6-0 σερί για να βάλουν μπροστά την Bacardi Tel Aviv με 6-2, 6-3 με μια βολή του Βιδάλη, 12-3 με 6-0 σερί οι Σουβλέρης και Αθανασιάδης ξανά και απάντηση με 0-5 σερί οι Σωτηρόπουλος και Τσίνας για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με σκορ 12-8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σωτηρόπουλος μείωσε σε 12-10, 13-10 με μια βολή του Μουστακαλή, 13-18 και προβάδισμα για τους Μ.Κ.Ο. με 0-8 σερί των Σωτηρόπουλου και Μητριτζίκου, 20-18 με 7-0 οι Μυρίλλος και Αθανασιάδης, 20-20 με καλάθι του Βιδάλη, 24-20 οι Σουβλέρης και Μουστακαλής, 24-22 ο Κιφοκέρης, 27-22 με τρίποντο του Λαρεντζάκη και καλάθι από τον Κωτσικογιάννη για το τελικό 27-24 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Κιφοκέρης και Βιδάλης ξεκίνησαν με ένα καλάθι ο καθένας για το 27-28, ο Αθανασιάδης ισοφάρισε με μια βολή σε 28-28, 28-34 με ένα καλάθι του Κιφοκέρη και δύο του Τσίνα, 34-34 με ένα τρίποντο του Αθανασιάδη και ένα του Παναγιωτάκου, 34-38 από τους Κιφοκέρη και Βιδάλη, 37-38 με νέο τρίποντο του Παναγιωτάκου, 37-42 από τους Σωτηρόπουλο και Γρηγορόπουλο και καλάθι του Λαρεντζάκη για το τελικό 39-42 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Αθανασιάδης και Λαρεντζάκης έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με 44-42 κάνοντας ένα γρήγορο 5-0 σερί, ο Κιφοκέρης απάντησε για το 44-45, 50-45 με ένα τρίποντο του Λαρεντζάκη και ένα του Μυρίλλου, 50-48 ξανά ο Κιφοκέρης, 52-48 με βολές του Μουστακαλή, 52-50 με τον ίδιο τρόπο ο Κιφοκέρης, 54-50 με καλάθι του Μυρίλλου και απάντηση με ένα καθοριστικό 0-11 σερί οι Σωτηρόπουλος, Τρανούδης, Τσίνας και Κιφοκέρης για το τελικό 54-61 του παιχνιδιού.

Για τους Μ.Κ.Ο., πέρα από τον Σωτηρόπουλο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Κιφοκέρης με 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες. Για την Bacardi Tel Aviv ξεχώρισε ο Αθανασιάδης με 18 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 τάπα.