26.7%
66.7%
41.9%
23.8%

Οι Miners αν και έκαναν πολύ καλό παιχνίδι, στο τέλος εμφάνισαν σημάδια κούρασης τα οποία η Bacardi Tel Aviv δεν τα άφησε ανεκμετάλλευτα, με αποτέλεσμα να σβήνει το πολύ κακό δεύτερο δεκάλεπτο που έκανε και να φεύγει με τη νίκη με 55-63. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Θοδωρής Αγγελιουδάκης με 13 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Χαραλάμπου άνοιξε το σκορ στο ματς, οι Αγγελιουδάκης και Κτιστάκης απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για το 2-4, 5-4 με γκολ φάουλ του Αδνρεαδάκη, 5-8 οι Αγγελιουδάκης και Σουβλέρης, 7-8 με καλάθι του Σιούτη, 7-17 με 0-9 σερί οι Σουβλέρης, Τσελίγκας και Αγγελιουδάκης, 10-17 με ένα καλάθι και μια βολή του Χαραλάμπου, 10-22 με 5 συνεχόμενους πόντους του Σουβλέρη, 15-22 οι Χαραλάμπου και Τζαβάρας και απάντηση με το ίδιο σερί οι Γυρούκης και Τσελίγκας για το τελικό 15-27 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Παπανικολάου, Χαραλάμπου και Σκλαβενίτης ξεκίνησαν το δεκάλεπτο με 9-0 και μείωσαν σε 24-27, 24-29 από τον Σουβλέρη και απάντηση με 9-0 σερί οι Ράπτης, Χαραλάμπου, Σιούτης και Τζαβάρας για το τελικό 33-29 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σουβλέρης μείωσε σε 33-31, 34-31 με βολή του Σιούτη, 34-33 ο Κτιστάκης, 36-33 από τον Χαραλάμπου, 36-35 με βολές του Σουβλέρη, 38-35 ο Ανδρεαδάκης, 38-38 με τρίποντο του Γυρούκη, 41-38 ο Σκλαβενίτης με γκολ φάουλ, 41-42 με 4 συνεχόμενους πόντους του Γυρούκη και καλάθι από τον Τζαβάρα για το τελικό 43-42 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Αγγελιουδάκης έβαλε δύο καλάθια σερί για το 43-46, 46-46 με τρίποντο του Τζαβάρα, 46-47 με βολή του Τσελίγκα, 48-47 από τον Τσιάμη, 48-60 με 0-13 σερί οι Αγγελιουδάκης, Κούκας και Σουβλέρης, 50-60 ο Τζαβάρας, 50-63 με τρίποντο του Σουβλέρη και 5 πόντοι ακόμη από τον Τζαβάρα για το τελικό 55-63 του παιχνιδιού.

Για την Bacardi Tel Aviv, πέρα από τον Αγγελιουδάκη, φοβερό παιχνίδι έκανε και ο Σουβλέρης με 28 πόντους, 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα. Για τους Miners ξεχώρισε ο Τζαβάρας με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.