17.6%
50.0%
26.5%
10.7%

Για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα η Bacardi Tel Aviv τα βρήκε σκούρα κόντρα στους Pigs, όμως λίγο πριν κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο ο Σουβλέρης έβαλε δύο καθοριστικά τρίποντα, έδωσε αέρα 9 πόντων στην ομάδα του και στη συνέχεια η νίκη ήρθε άνετα με 35-50, με αποτέλεσμα η ομάδα του Coach Ζώρζου να κλείνει τον πρώτο γύρο αήττητη. MVP του αγώνα ήταν ο Χρήστος Μιχαηλίδης με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 5 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σπάχος άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Λάντζας ισοφάρισε σε 2-2, 5-2 με τρίποντο ο Κλάδης, 5-8 με 0-6 σερί οι Μιχαηλίδης και Αγγελιουδάκης, 7-8 ο Δημητριάδης και δύο συνεχόμενα καλάθια του Σουβλέρη για το τελικό 7-12 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Μιχαηλίδης, Κτιστάκης και Σουβλέρης έγραψαν το 7-18, 10-18 με τρίποντο ο Βγενόπουλος, 10-22 από τον Μιχαηλίδη, 12-22 με δύο βολές ο Δημητριάδης, 12-24 ο Κτιστάκης και από ένα καλάθι οι Δημητριάδης και Βγενόπουλος για το 16-24. Το τελικό 16-26 του ημιχρόνου το έγραψε ο Αγγελιουδάκης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αγγελιουδάκης έβαλε άλλο ένα καλάθι για το 16-28, 18-28 ο Δεδούσης, 18-30 ο Σουβλέρης, 20-30 ο Αγγελιουδάκης, 20-32 ο Μιχαηλίδης, 23-32 ο Δημητριάδης, 23-34 ο Κτιστάκης, 30-34 με 7-0 σερί οι Κλάδης και Δριβάκος, 30-35 ο Σουβλέρης, 32-35 ο Δημητριάδης και 32-41 με δύο συνεχόμενο τρίποντα του Σουβλέρη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα με την Bacardi Tel Aviv στο +9.

Στην τελευταία περίοδο οι Δενδρινός, Κούκας, Κτιστάκης και Σουβλέρης ανέβασαν στο 32-50 και οι Δριβάκος και Κλάδης μείωσαν στο τελικό 35-50 του παιχνιδιού.

Για την Bacardi Tel Aviv, πέρα από τον Μιχαηλίδη, καλή απόδοση έπιασαν επίσης οι Σουβλέρης, Κτιστάκης και Δενδρινός. Για τους Pigs ξεχώρισαν οι Βασίλης Δημητριάδης, Κλάδης και Δριβάκος.