6.3%
42.9%
44.0%
11.8%

Στην τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια έφτασαν οι Reapers, οι οποίοι κέρδισαν δύσκολα με 59-52 τους πολύ καλά διαβασμένους Bacardi Tel Aviv. MVP του αγώνα ήταν ο Καντιώτης με 23 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Bacardi Tel Aviv ξεκίνησαν δυνατά, πήραν προβάδισμα τριών κατοχών, όμως στη συνέχεια οι Reapers με μπροστάρη τον Καντιώτη ισορρόπησαν την κατάσταση. Ο Αγγελιουδάκης έγραψε το 0-2, ο Χειράκης και ο Καντιώτης απάντησαν για το 3-2 και 0-8 από τους Bacardi με έξι πόντους του Λάντζα και δύο του Αγγελιουδάκη για το 3-10. Καντιώτης, Χειράκης και Χριστόπουλος απάντησαν με 9-0 για το 12-10 για να ισοφαρίσει ο Κούκας και να δώσει προβάδισμα με το τελικό 12-13 ο Αγγελιουδάκης βάζοντας μια βολή σε νεκρό χρόνο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το ματς συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς, με τις ομάδες να έχουν σκαμπανεβάσματα και στον ρυθμό αλλά και στην απόδοση τους. Ο Γυρούκης έγραψε το 12-15, 7-0 από Αγά, Αλέρτα και Στεφανάκη για το 19-15. Τρίποντο του Παναγιωτάκη για το 19-18, 21-18 από τον από τον Κρινή και 21-22 από τους Κτιστάκη και Παναγιωτάκη για το προβάδισμα της Bacardi Tel Aviv. Δύο συνεχόμενα καλάθια του Καντιώτη για το 25-22 και απάντηση με τους Παναγιωτάκη και Κτιστάκη ξανά η Bacardi για το τελικό 25-26 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ενώ το ματς έδειχνε να κυλάει όπως ακριβώς τα δύο προηγούμενα δεκάλεπτα, στο τέλος οι Reapers έκαναν ένα μπαμ και ξεφυγαν με 7. Καλάθι του Λάντζα για το 25-28, απάντηση με 8-0 οι Κρινής και Καντιώτης για το 33-28 και 33-32 με τους Αγγελιουδάκη και Κτιστάκη να βάζουν από δύο βολές. Καλάθι του Χριστόπουλου για το 35-32, 35-34 από τον Κτιστάκη ξανά και 38-34 με τρίποντο του Χειράκη. Κτιστάκης και Αθανασόπουλος ισοφάρισαν σε 38-38, για να ακολουθήσει ένα 7-0 από Καντιώτη και Κουμούτση για το τελικό 45-38 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Reapers ξεφυγαν με 11 στο ξεκίνημα, οι Bacardi προσπάθησαν, έφτασαν μεχρι το -2 αλλά στη συνέχεια οι Reapers με την εμπειρία τους χτύπησαν τι ματς. Αλέρτας και Στεφανάκης για το 49-38, για να μειώσει ο Λάντζας με τον Κτιστάκη σε 49-43. Καλάθια ξανά από τον Καντιώτη για το 51-43, 51-45 από τον Παναγιωτάκη και 53-45 από τον Κρινή. Λάντζας και Κτιστάκης μείωσαν σε 53-51, για να ακολουθήσει ένα 6-0 από τους Κρινή και Χειράκη για το 59-51. Το τελικό 59-52 το έγραψε ο Λάντζας με μια βολή περίπου τρία λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Για τους Reapers, πέρα από τον Καντιώτη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Κρινής και Χειράκης. Για τους Bacardi Tel Aviv ξεχώρισαν οι Κτιστάκης και Λάντζας.