16.7%
57.1%
31.0%
25.0%

Σε ένα τρομερό ντέρμπι ανάμεσα σε BacardiTel Aviv και T.G Venoms οι δεύτεροι βγήκαν νικητές δια πυρρός και σιδήρου κλέβοντας το ματς στη 4η περίοδο. Μέχρι το ημίχρονο οι νικητές είχαν ένα μικρό προβάδισμα (22-24) αλλά στη 3η περίοδο οι Bacardi κυριάρχησαν και πέρασαν μπροστά ακόμη και με 10 (36-26). Το γεγονός αυτό τους χαλάρωσε με το ματς να γίνεται ντέρμπι ξανά στο 4ο δεκάλεπτο όπου οι μωβ με ένα σερί 0-10 πέρασαν μπροστά με 41-43, ο Σκλαβενίτης έδωσε το προβάδισμα στους Bacardi με τρίποντο αλλά ψύχραιμα οι Venoms απάντησαν ξανά με σερί 0-8 που παράλληλα με τη καλή τους άμυνα τους οδήγησε στο 3-0 για φέτος. Τελικό σκορ 44-51.

Με μία βολή του Δαμανάκη θα ξεκινήσει το ματς για το 0-1 των T.G. Venoms με τον Λαρεντζάκη να κάνει το 2-0 για τους Bacardi Tel Aviv. Το τρίποντο του Δαμανάκη έγραψε τότε το 2-4 με τον Λαρεντζάκη να απαντάει με τον ίδιο τρόπο για το 5-4 και ο Τσουκάλης με ακόμη ένα τρίποντο απάντησε με τη σειρά του για το 5-7. Σερί 11-0 από Καρυοφύλλη, Κτιστάκη, Σκλαβενίτη, Λαρεντζάκη και Μπούχαλη θα κάνει το 16-7 με τουε 5 σερί πόντους από τον Γεωργακόπουλο να κλείνει το 1ο δεκάλεπτο στο 16-12.

Με 0-5 σερί από Δαμανάκη και Γκάτση θα αρχίσει το 2ο δεκάλεπτο για το 16-17. Ο Κτιστάκης απάντησε για το 18-17 και ο Γκάτσης με ένα ακόμη τρίποντο έκανε το 18-20 με τον Κτιστάκη να σκοράρει ξανά για το 20-20 και τα δύο καλάθια από Δαμανάκη και Κάκκο να βάζουν μπροστά τους ΄μωβ’ με 20-24. Το δίποντο του Λαρεντζάκη έκλεισε το 1ο μέρος στο 22-24.

Με τρίποντο του Σκλαβενίτη θα αρχίσει το 3ο δεκάλεπτο κάνοντας το 25-24 με τον Δαμανάκη να απαντάει για το 25-26. Τότε οι άσπροι με ένα εντυπωσιακό σερί 11-0 από Σουβλέρη, Μπούχαλη και Λαρεντζάκη θα κάνουν το 36-26 με τους μωβ να επιστρέφουν με τρίποντο του Τσουκάλη και δύο βολές του Δαμανάκη στο 36-31. Το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 38-31 μετά από καλάθι του Μπούχαλη.

Στην έναρξη της 4ης περίοδου ο Τσουκάλης με δύο βολές θα μειώσει στο 38-33 με το τρίποντο του Μπούχαλη να κάνει το 41-33 αλλά τους μωβ γρήγορα να ανακάμπτουν και να περνάνε και μπροστά με ένα σερί 0-10 από δύο τρίποντο του Γκάτση και καλάθια από Σαμανάκη και Κάκκο με το σκορ να γίνεται 41-43. Το τρίποντο του Σκλαβενίτη έδωσε πάλι προβάδισμα στην ομάδα του με τους Venoms όμως να διανλύον ένα ακόμη σερί 0-8 μέχρι το τέλος του αγώνα και με σκόρερ τους Δαμανάκη, Κάκκο και Τσουκάλη διαμόρφωσαν το τελικό 44-51.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Τσουκάλης Αναστάσιος ο οποίος σημείωσε 10 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 20 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Δαμανάκης Ιωάννης και Γκάτσης Στάθης, ενώ από τους Bacardi Tel Aviv ξεχώρισαν οι Κτιστάκης Παναγιώτης και Σκλαβενίτης Σπύρος.