17.6%
40.0%
29.3%
18.2%

Σε ένα ματς στο οποίο το σκορ κυμάνθηκε χαμηλά στο πρώτο ημίχρονο, οι Ball Busters κατάφεραν με ένα ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο να βρουν ρυθμό και να πάρουν τη νίκη κόντρα στους Charlotte Hornies με 49-38. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Λάγιος με 12 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ball Busters άνοιξαν το σκορ με μια βολή του Καραγιαννίδη, ο Διαμάντης απάντησε με καλάθι για το 1-2, σερί 10-0 για το 11-2 οι Καραγιαννίδης, Λάγιος και Δήμου, 11-7 με τρεις πόντους του Ζαμπούρα και δύο του Διαμάντη, 13-7 ο Καραγιαννίδης ξανά και 13-10 με τρίποντο ο Διαμάντης για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην δεύτερη περίοδο οι Hornies συνέχισαν δυνατά και πήραν το προβάδισμα με 13-16 χάρη στους Ιωάννου, Διαμάντη και Στυλιανό, 15-16 ο Κοτζιάς, 15-18 ο Ιωάννου ξανά, 16-18 από τον Καραγιαννίδη και καλάθι του Ζαμπούρα για να κλείσουμε ημίχρονο με τους Hornies στο +4 με σκορ 16-20.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Στυλιανός έγραψε το 16-22, οι Ball Busters απάντησαν με 19-0 σερί με σκόρερ τους Λάγιο, Καραγιαννίδη, Κοκκίνη, Αβραμίδη και Δήμου για το 35-22, 35-30 οι Διαμάντης, Ζαμπούρας και Στυλιανός με ένα 0-8 και δύο βολές του Κοκκίνη για το τελικό 37-30 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο ο Καραγιαννίδης και ο Κοκκίνης έβαλαν από ένα καλάθι για το 41-30, 41-32 ο Μιχαλιός, 44-32 με τρίποντο ο Δήμου, 44-38 με δύο κολλητά τρίποντα από τον Διαμάντη και 5-0 από τους Λάγιο και Δήμου για το τελικό 49-38 του παιχνιδιού.

Για τους Ball Busters, πέρα από τον Λάγιο σε καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Καραγιαννίδης και Δήμου. Για τους Charlotte Hornies ξεχώρισαν οι Διαμάντης, Ζαμπούρας και Στυλιανός.