25.0%
50.0%
34.3%
18.2%

Ball Busters και MaChamps χάρισαν μια πολύ δυνατή πρεμιέρα στο μεταξύ τους παιχνίδι, με τους πρώτους να φεύγουν νικητές έπειτα από ένα οριακό φινάλε με τελικό σκορ το 51-46. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αριστοτέλης Σάββας με 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γκίκας άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Βουλγαράκης ισοφάρισε σε 2-2, για να ακολουθήσει ένα 12-0 σερί των Busters με τους Σουλτάτο, Σάββα και Ισμέρη για το τελικό 14-2 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι MaChamps μπήκαν καλύτερα, απάντησαν με 0-12 σερί των Μιχάλη Παπαμιχαήλ, Αντωνίου, Ανδρέα Παπαμιχαήλ, Βουλγαράκη και Σαββάκη και ισοφάρισαν σε 14-14, ο Βλάχος έβαλε καλάθι για το 16-14, 16-22 με 0-8 σερί οι Αντωνίου, Βουλγαράκης και Τσίσσιος, 18-22 με νέο καλάθι του Βλάχου και 3 πόντοι ακόμη από τον Βουλγαράκη για το τελικό 18-25 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Σουλτάτος και Καλαμπάκας σκόραραν συνδυαστικά 7 πόντους και έβαλαν μπροστά τους Ball Busters με 26-25, ο Βουλγαράκης έβαλε καλάθι για το 26-27, 28-27 ο Βλάχος, 28-31 με ένα καλάθι του Μιχάλη Παπαμιχαήλ και ένα του Ανδρέα, 33-31 με 5-0 απάντηση οι Βλάχος και Σάββας, 33-32 με μια βολή του Μιχάλη Παπαμιχαήλ και από ένα καλάθι οι Βλάχος και Ισμέρης για το τελικό 37-32 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Σαββάκης έβαλε 5 συνεχόμενους πόντους και ισοφάρισε σε 37-37, οι Δήμου και Σάββας απάντησαν με το ίδιο σερί για το 42-37, 42-40 με τρίποντο του Σαββάκη ξανά, 44-40 ο Βλάχος, 44-41 με βολή του Βουλγαράκη, 46-41 ο Δήμου, 46-43 ξανά ο Βουλγαράκης, 48-43 ο Γκίκας, 48-46 ο Μιχάλης Παπαμιχαήλ και τρίποντη απάντηση του Σουλτάτου για το τελικό 51-46 που χάρισε τη νίκη στους Ball Busters.

Για τους Ball Busters, πέρα από τον Σάββα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σουλτάτος με 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους MaChamps ξεχώρισε ο Βουλγαράκης με 15 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 τάπες.