29.2%
53.3%
46.3%
18.8%

Ντέρμπι απο την αρχή μέχρι το τέλος η αναμέτρηση ανάμεσα στους Ball Pistols και τους Havana με τους τυπικά φιλοξενούμενους τελικά να καταφέρνουν να πάρουν την νίκη με αίμα και ιδρώτα και σκορ 60-63 , σε ένα πολύ σκληρό και αμφίρροπο παιχνίδι. Και οι δύο ομάδες είχαν τα καλά και τα κακά τους διαστήματα , βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση με όμορφες συνεργασίες . Τα Πιστόλια εστίασαν πιό πολύ στο inside game τους βρίσκοντας πολλές συνεργασίες απο τους ψηλούς τους , ενώ οι Havana με το γνωστό τους στύλ στο ανοιχτό γήπεδο έβρισκαν εύκολα καλάθια και πολλές βολές απο φάουλ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Havana φάνηκαν πιό ψύχραιμοι και πιό φρέσκοι ώστε να υποστηρίξουν το παιχνίδι που τους χαρακτηρίζει και με κάποια κρίσιμα καλάθια απο τους Παπαδήμα και Δημητράτο Ανδρέα, κατάφεραν να κλείσουν την αναμέτρηση, παίρνοντας το πολυπόθητο ρόζ φύλλο. MVP της αναμέτρησης ο Δημητράτος Ανδρέας ο οποίος σταμάτησε στους 17 πόντους, με 6 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, το σκορ άνοιξε ο Σπύρου για το 2-0, 2-6 απο τους Δημητράτο Ανδρέα,Χιώτη, Μπακαυγά και Πασχάλη,4-6 απο τον Σπύρου, 4-8 με δίποντο του Χιώτη, 6-8 απο τον Μαυρογιαννάκη Γ, βολή του Δημητράτου Αποστόλη και 6-9, τρίποντο του Μαυρογιαννάκη Γ για την ισοφάριση στο 9-9, 9-11 με τον Παπαδήμα, 11-11 απο τον Τζουανάκο, βολή του Μπακαυγά και 11-12, τρίποντο του Τζουανάκου και 14-12, με τον Παπαδημητρίου και τον Τριβιζάκη να κλείνουν το δεκάλεπτο με σκορ 14-15.

Στη δεύτερη περίοδο , οι Ball Pistols έκαναν ένα 9-0 σερί με τους Πέτσα και Μεντζέλο για το 23-15, απάντησαν οι Havana με δικό της 0-9 σερί απο τους Χιώτη και Δημητράτο Ανδρέα για το 23-24, με τα Πιστόλια να ξανά κάνουν αντεπίθεση και με 7-0 σερί απο τους Τζουανάκο,Πέτσα,Σπύρου και Μαυρογιαννάκη Γ , να κλείνουν το ημίχρονο με σκορ 30-24.

Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης οι Havan μπήκαν με δίποντο του Χιώτη για το 30-26, καλάθι απο τον Κιουμουρτζή και 32-26, 32-28 απο τον Δημητράτο Ανδρέα, 36-28 δια χειρός Σπύρου,δίποντο του Χιώτη και τρίποντο του Τζουανάκου για το 36-33, απάντηση του Χατζηβασιλείου και 38-33, 38-37 με σκορ απο τους Δημητράτο Ανδρέα και Χιώτη, 40-37 με δίποντο του Μεντέζελου, δίποντο του Παπαδημητρίου και 40-39, τρίποντο του Τζουανάκου για το 43-39, σερί 0-5 απο τους Μπακαυγά,Τριβιζάκη και Δημητράτο Απόστολο για το 43-44 και τρίποντο του Τζουανάκου και δίποντο του Χατζηβασιλείου, έκαναν το 48-44 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο και πολύ δυνατό δεκάλεπτο , οι Havana ξεκίνησαν με 0-8 σερί απο τους Παπαδήμα,Δημητράτο Ανδρέα και Χιώτη για το προσπέρασμα με 48-52, απάντηση απο τους Σπύρου και Κιουμουρτζή για το 51-52, 51-54 απο τον Δημητράτο Ανδρέα, προσπέρασμα των Ball Pistols με βολή του Χατζηβασιλείου και τρίποντο του Πέτσα με 55-54, σερί με κρίσιμες επιθέσεις απο τους Δημητράτο Ανδρέα και Παπαδήμα για το 55-59, καλάθι και φάουλ του Χατζηβασιλείου για το 58-59, με τους Χιώτη και Παπαδήμα να βάζουν την σφραγίδα τους με δύο δίποντα και κάνοντας το σκορ 63-58, αφήνοντας ένα τελικό καλάθι στον Πέτσα για το τελικό 63-60 του παιχνιδιού.

Σε πολύ καλή βραδιά μαζί με τον Δημητράτο Ανδρέα, βρέθηκε και ο Δημητράτος Απόστολος με γεμάτη στατιστική , ενώ για τους Ball Pistols ξεχώρισε ο Σπύρου.