20.0%
43.8%
34.8%
10.0%

Σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Ball Pistols οι οποίοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη απέναντι στους λείψανδρους Jackall Trotters με σκορ 60-42. Οι Γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι απο την αρχή του παιχνιδιού, αλλά τα Τσακάλια κατάφεραν και ήρθαν σε απόσταση 7 πόντων στο τελευταίο δεκάλεπτο , χωρίς όμως να μπορούν να κάνουν κάτι παραπάνω καθώς οι Pistols είχαν επιβάλει τον ρυθμό τους και λύνοντας την άμυνα ζώνης των αντιπάλων τους απο μέσα απο τη ρακέτα , παίρνοντας και πολλά επιθετικά ριμπάουντ, κατάφεραν να πάρουν τελικά το ρόζ φύλλο με διψήφια διφορά. MVP της αναμέτρησης ο Σπύρου με 14 πόντους και 13 συνολικά ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σπύρου έκανε το 2-0, 2-2 απο τον Φουρνάρο, 6-2 με τους Τσακμάκη και Κιουμουρτζή, 6-4 ξανά με τον Φουρνάρο, τρίποντο του Τσακμάκη για το 9-4, 9-5 με βολή του Φουρνάρου, 14-5 με τρίποντο του Ξυγκάκη και δίποντο του Κιουμουρτζή, 14-7 ο Φουρνάρος και πάλι, 16-7 απο τον Χατζηβασιλείου, 16-8 με βολή του Κακαβά, 18-8 με δίποντο του Κιουμουρτζή και 18-9 με βολή του Κακαβά για τη πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παπαδόπουλος ευστόχησε σε δίποντο για το 18-11, τρίποντο του Τζουανάκου και 21-11, 21-15 απο τους Παπαδόπουλο και Κακαβά, 25-15 με δίποντο του Μακρή και τρίποντο του Τζουανάκου, 25-17 απο τον Φουρνάρο, δίποντο του Μακρή και 27-17, 0-6 σερί απο τους Φουρνάρο και Τουμάση για το 27-23 με τον Ξυγκάκη να ευστοχεί σε buzzer beater τρίποντο για το 30-23 του ημιχρόνου.

Μετά την ανάπαυλα ,ο Σπύρου έκαν το 31-23 με βολή, 31-25 απο τον Παπαδόπουλο, 35-25 με σκορ απο τους Σπύρου και Ξυγκάκη, 35-27 δια χειρός Φουρνάρου, με τα Πιστόλια να κάνουν σερί 10-0 με σκορ απο τους Σπύρου,Χατζηβασιλείου και Ξυγκάκη για το 45-27, 47-31 με δίποντα του Φουρνάρου και 47-31 απο τον Λιάπη για την τρίτη περίοδο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο , τα Τσακάλια έδωσαν ότι είχε απομείνει απο τις δυνάμεις τους για να κάνουν το 47-40 με σκορ απο τους Παπαδόπουλο,Φουρνάρο και τρίποντο του Ταμπάκου, με τους Ball Pistols να απαντάνε έπειτα με δικό τους 9-0 σερί με τους Ξυγκάκη,Μακρή και Σπύρου για το 56-40, βολή του Φουρνάρου για το 56-41, δίποντο του Σπύρου και 58-41, άλλη μία βολή του Φουρνάρου και δίποντο του Μακρή για το τελικό 60-42 της αναμέτρησης.

Εκτός του MVP Σπύρου , πολύ ποιοτικός ήταν και ο Κιουμουρτζής με γεμάτη στατιστική, ενώ για τους Jackal Trotters, ξεχώρισε ο Φουρνάρος.