32.0%
32.3%
26.3%
22.2%

Οι Ballarhinos, κυρίως χάρη στο πρώτο πολύ καλό ημίχρονο που έκαναν έφτασαν άνετα στη νίκη κόντρα στους Ατάλαντους με 46-59. MVP του αγώνα ήταν ο Θεόδωρος Καππής με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ballarhinos ξεκίνησαν δείχνοντας πως θέλουν να παίξουν γρήγορο μπάσκετ, όμως χωρίς να είναι βιαστικοί στις επιλογές τους, με αποτέλεσμα να παίρνουν κεφάλι στο σκορ αρκετά γρήγορα. Ο Ραυτόπουλος έγραψε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Ζήσης απάντησε με τρίποντο για το 2-3, 4-3 ο Κτενίδης, 4-11 οι Καππής Μάνος και Γιοβάνης, 6-13 ο Μάνος Αρκολάκης, 6-15 ο Ζαβογιάννης, 8-15 ο Κτενίδης ξανά και 8-17 ο Πέτροβας στο μπαζερ της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ballarhinos συνέχισαν να είναι καταιγιστικοί και με συνδυασμό την καλή τους άμυνα η διαφορά ανέβηκε στους 20. Γιοβάνης, Μάνος και Ζήσης έγραψαν το 8-29, 10-29 ο Κτενίδης, 10-30 ο Ζαβογιάννης, 15-30 ο Κτενίδης, 15-34 οι Μάνος και Ζαβογιάννης, 19-34 οι Κτενίδης και Ντάλλας και 19-39 με ένα 0-5 των Ζαβογιάννη και Κατσούλη για να κλείσουμε ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ballarhinos άρχισαν να δοκιμάζουν νέα πράγματα, τα οποία δεν αποτυπώνονταν με ευκολία στο παρκέ, όμως η διαφορά δεν έπεσε τραγικά, οπότε δεν ένιωσαν κάποιο άγχος. Κτενίδης και Κυριαθόπουλος μείωσαν σε 22-39, 22-41 ο Μάνος, 25-41 ο Αρκολάκης, 25-43 ο Γιοβάνης, 30-43 οι Κυριαθόπουλος, Κτενίδης και Ραυτόπουλος και 30-45 ο Γιοβάνης ξανά για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο αρκετά πιο χαλαρές, έπαιζαν ανοιχτό μπάσκετ, με τους Ballarhinos να διαχειρίζονται την διαφορά τους και να φεύγουν νικητές με άνεση. Ο Καππής έγραψε το 30-47, 35-47 οι Κτενίδης, Ραυτόπουλος και Ντάλλας, 35-50 ο Ζήσης, 37-50 ο Κτενίδης, 35-55 ο Ζαβογιάννης, 41-55 οι Ντάλλας και Κτενίδης, 41-58 ο Ζήσης ξανά, 43-58 Κτενίδης με ωραίο γκολ φάουλ, 43-59 ο Πέτροβας και γκολ φάουλ ο Κυριαθόπουλος για το τελικό 46-59 του αγώνα.

Για τους Ballarhinos, πέρα από τον Καππή, σε καλό βράδυ βρέθηκαν επίσης οι Ζήσης, Μάνος και Γιοβάνης. Για τους Ατάλαντους ξεχώρισαν οι Ντάλλας και Κτενίδης.