19.2%
20.0%
28.6%
28.6%

Σε ένα κλειστό ματς όπου η διαφορά δεν ξέφυγε ποτέ, οι Ballarhinos κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με το τελικό 47-41. Οι Duncan Donuts έκαναν την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα και πλέον κοιτούν το επόμενο ματς για την συνέχεια. Οι δύο ομάδες δεν ξεκίνησαν καλά, μετά όμως βρήκαν ρυθμό, ενώ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, ο Μήλης με 10 σερί πόντους, οδήγησε εκ του ασφαλούς την ομάδα του στο 2ο ροζ φύλλο της καλοκαιρινής σεζόν.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τις δύο ομάδες να πατούν νωθρά παρκέ με το σκορ να παραμένει 0-0 μετά τα πρώτα 4 λεπτά της αναμέτρησης, όπου και ο Μουζάκης θα ευστοχήσει σε τρίποντο για το πρώτο καλάθι και το 0-3. Ο Καππής με 1/2 βολές θα μειώσει σε 1-3 και οι Τσελίγκας και Γκρούτσης θα ευστοχήσουν σε 2/4 βολές για το 1-5.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Γούλας με δίποντο θα κάνει το 1-7, ενώ ο Κοσμάς με δύσκολο τρόπο θα μειώσει σε 3-7. Στη συνέχεια, ο Γούλας με τρίποντο και ο Δαλαμαρίνης με δίποντο θα διαμορφώσουν το 3-12, με τον Μήλη να μειώνει με δίποντο σε 5-12. Νέο δίποντο για Duncan Donuts με τον Μουζάκη αυτή τη φορά να κάνει το 5-14, ενώ οι Ballarhinos με ένα σερί 14-3 κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, διαμορφώνοντας το 19-17.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Γκρούτσης με εύστοχο δίποντο θα κάνει το 19-19, ενώ ο Κοσμάς με 2/2 βολές και ο Μήλης με δίποντο θα κάνουν το 23-19. Οι Duncan Donuts μειώνουν με δίποντο του Χριστοδούλου για το 23-21, με τον Γιοβάνη να ευστοχεί σε τρίποντο για το 26-21. Στη συνέχεια οι Τσελίγκας και Χριστοδούλου με 1 δίποντο και 2 τρίποντο αντίστοιχα, θα δώσουν το προβάδισμα στην ομάδα τους για το 26-29, ενώ ο Καππής και ο Μήλης με 2 δίποντα θα κάνουν το 30-29. Στα τελευταία λεπτά της 3ης περιόδου, οι Γούλας και Δαλαμαρίνης με 2 δίποντα και 1/2 βολές θα διαμορφώσουν το 30-34.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Γιοβάνης με 5 δικούς του πόντους, θα κάνει το 35-34, με τον Δαλαμαρίνη να ευστοχεί σε δίποντο για το 35-36. Νέο δίποντο για τους Ballarhinos που θα κάνουν το 37-36 με τον Καππή, ενώ ο Γκρούτσης θα δώσει το προβάδισμα στους Duncan Donuts ξανά για το 37-38. Στη συνέχεια, ο Μήλης πήρε στην πλάτη του την ομάδα των Ballarhinos και με ένα one man show ευστόχησε σε δίποντο, γκολ-φάουλ, τρίποντο και 2/2 βολές για να οδηγήσει τους Ballarhinos στη νίκη. Ο Μουζάκης κατάφερε απλά να μειώσει με τρίποντο σε 47-41.

MVP της αναμέτρησης για ακόμα μία φορά ο Μήλης, ο οποίος πέραν των 10 συνεχόμενων πόντων που χάρισαν στην ομάδα του τη νίκη, συνολικά είχε 20 πόντους, 3 ασίστ, 2 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας τους 14 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης. Μεγάλη και η συνεισφορά επιθετικά και αμυντικά από τον Γιοβάνη με 11 πόντους και 9 ριμπάουντ. Από τους Duncan Donuts ξεχώρισε η προσπάθεια του νεοαποκτηθέντα Δαλαμαρίνη, με 6 πόντους και 14 ριμπάουντ.