16.7%
33.3%
41.3%
27.8%

Συναρπαστικό παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων, με τους Error 404 να πετυχαίνουν τεράστια νίκη απέναντι στους μέχρι πρότινος αήττητους Ballarhinos. Οι Error 404 μπήκαν δυναμικά στο ματς, χτίζοντας μία μικρή διαφορά 7 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο. Οι Ballarhinos, κατάφεραν με την πιεστική τους άμυνα σε όλο το γήπεδο να μειώσουν και μάλιστα να ισοφαρίσουν στα τελευταία 30 δευτερόλεπτα. Εκεί, ο Κοκόρας με εύστοχο τρίποντο έδωσε προβάδισμα 3 πόντων στην ομάδα του, οι Ballarhinos δεν ευστόχησαν στο σουτ 3 πόντων του Κόλλια και έτσι η νίκη πήγε στους Error 404.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Ζήση να ανοίγει το σκορ με δίποντο για το 2-0 και τον Γαλάτη να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 2-2. οι Ballarhinos με ένα μίνι σερί 6-3 θα πάρουν προβάδισμα κάνοντας το 5-8, όμως 2 δίποντα των Αβιζιώτη και Γαλάτη θα δώσουν προβάδισμα ξανά στους Error 404 για το 9-8. Με μία εύστοχη βολή θα ισοφαρίσουν οι Ballarhinos με τους Error 404 να τρέχουν ένα σερί 9-1 για να διευρύνουν τη διαφορά στους 8 πόντους (18-10). Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με βολή του Κόλλια για το 18-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Φουρνάρης με δίποντο θα κάνει το 20-11, οι Γαλάνης και Πρίτσος με 2 δικά τους δίποντα θα μειώσουν σε 20-15 και οι Error 404 με τρίποντο του Κοκόρα και δίποντο του Μωυσίδη θα κάνουν το 25-15. Στη συνέχεια, οι Ballarhinos με ένα σερί 2-7, θα μειώσουν τη διαφορά στους 5 πόντους για το 27-22, ενώ ο Αβιζιώτης με 2/2 βολές θα κάνει το 29-22 για τους Error 404. Έπειτα, οι Ballarhinos με δίποντο του Μάνου θα μειώσουν ξανά σε 29-24, ο Μωυσίδης με τον ίδιο τρόπο θα απαντήσει για το 31-24 και ο Γιοβάνης με εύστοχη βολή θα γράψει το 31-25. Το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει με δίποντο του Γαλάτη, με το σκορ να κλείνει σε 33-25.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Κόλλιας με εύστοχο σουτ 2 πόντων θα μειώσει τη διαφορά στους 6 πόντους (33-27), οι Error 404 με ένα μίνι σερί 6-2 θα κάνουν το 39-29 και ο Ζήσης με τρίποντο θα μειώσει σε 39-32. Ο Μωυσίδης με δίποντο θα κάνει το 41-32, ενώ οι Ballatrhinos με ένα σερί 0-8 από τους Ζήση, Κόλλια και Γαλάνη θα μειώσουν τη διαφορά στον πόντο για το 41-40. Οι Error 404 είχαν απάντηση από τον Μπαλάση, ο οποίος με 2 σερί δίποντα έκανε το 45-40, με τους Ballarhinos να σφραγίζουν το τρίτο δεκάλεπτο με δίποντο του Κόλλια για το 45-42.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Γαλάτης με δίποντο θα κάνει το 47-42, οι Ballarhinos με ένα ακόμα σερί 2-5 θα μειώσουν σε 49-47, ενώ ο Γαλάτης με νέο δίποντο θα κάνει το 51-47. Νέο δίποντο από τον Μάνο σε κρίσιμο σημείο για τους Ballarhinos που θα μειώσουν σε 51-49, με τον Αβιζιώτη να ευστοχεί σε δύσκολο δίποντο και να κάνει το 53-49. Οι Ballarhinos όμως με τρίποντο του Κόλλια και βολή του Γιοβάνη θα ισοφαρίσουν σε 53-53, με τον Κοκόρα να δίνει τη νίκη στους Error 404 με εκπληκτικό τρίποντο λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Οι Ballarhinos είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν, όμως ο Κόλλια αστόχησε στο δύσκολο τρίποντο με άμυνα και έτσι οι Error 404 έκαναν το 3-2 στη φετινή σεζόν και οι Ballarhinos την πρώτη τους ήττα.

MVP της αναμέτρησης ο φοβερός Αλέξανδρος Γαλάτης με 13 πόντους, 14 ριμπάουντ και 5 ασίστ, φτάνοντας τους 23 βαθμούς στο ranking, ενώ σε καλή βραδιά βρέθηκαν και οι Αβιζιώτης και Κοκόρας που πέτυχε και το τελευταίο σουτ. Από τους Ballarhinos ξεχώρισε η προσπάθεια του Κόλλια με 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.