10.7%
45.8%
36.2%
30.0%

Ballarhinos B.C. vs Remal Madri 53-63.Πολλές και σημαντικές απουσίες για τους Ballarhinos B.C. με την Remal σαρώνει τα ριμπάουντ(30 -56).  Ντέρμπι μέχρι το πρώτο ημίχρονο με την Remal Madri να κλείνει το ημίχρονο μπροστά στο σκορ και να κρατάει το προβάδισμα μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.Mvp του αγώνα ο Χατζηιγνατίου με 15 πόντους,(6/7 δίποντα),11 ριμπάουντ,1 ασίστ ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 4 πόντους για τους Ballarhinos με σκόρερ τον Καππή 4-0. Ο Χατζηιγνατίου με 1/2 βολές το 4-1 για την Remal Madri. Ο Ζαβογιάννης σουτ το 6-1 και ο Χατζηιγνατίου και ο Διαμαντόπουλος με σουτ από το High post το 6-5. Ο Ζαβογιάννης και ο Μάνος με ντραιβ και ι Καππής από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 12-5 και ο Αθανασάκος με 1/2 βολές, τρίποντο και με 2/2 βολές το 12-11.Ο Μάνος με σουτ το 14-11 και με Buzzer σουτ ο Αθανασάκος το 14-13.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Χατζηιγνατίου με γκολ φάουλ το 14-16 για την Remal Madri .Απάντησε με τρίποντο ο Μάνος και ο Δρακόπουλος και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ζαβογιάννης για να γράψουν το 22-16 για τους Ballarhinos. Ο Χατζηιγνατίου μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ότι 22-18 και ο Ζαβογιάννης με 2/2 βολές το 24-18.Ο Διαμαντόπουλος με 1/2 βολές και ο Σδούγκας με καλάθι από το ζωγραφιστό το 24-21.Από το ζωγραφιστό ο Καππής το 26-21 και το δεκάλεπτο τελείωσε 26-28με τρίποντο ο Αθανασάκος και με 4 πόντους ο Δαδούκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μότσακος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 26-30 για την Remal Madri .Ισοπαλία 30-30 για τους Ballarhinos με σουτ από την γωνιά ο Γαλάνης και κέρδισε καλάθι από το ζωγραφιστό ο Παναγιωτόπουλος. Ο Παπαδόπουλος Παναγιώτης με τρίποντο και ο Χατζηιγνατίου σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 30-35.Ο Μενεξιάδης με 2/2 βολές και ο Ζαβογιάννης με coast to coast το 34-35.Ο εξαιρετικός Αθανασάκος με ντραιβ και με 2/2 βολές το 34-39 και ο Ζαβογιάννης με 1/2 βολές το 35-39.Ο Διαμαντόπουλος πέτυχε το 35-41 και ο Μάνος με σουτ από την γωνιά το 37-41. Με σερί 0-9 το δεκάλεπτο τελείωσε 37-50,αρχικά ο Ιφτιχάρ με τρίποντο, με 1/2 βολές και καλάθι από το low post ο Σδούγκας και με τρίποντο ο Χαραλαμπόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Πετράκης με 1/2 βολές το 37-51 για την Remal Madri .Ο Καππής με καλάθι από το ζωγραφιστό το 39-51 για τους Ballarhinos. Από το High post ο Χαραλαμπόπουλος το 39-53 και ο Ζαβογιάννης με τρίποντο και ο Καππής με καλάθι από το ζωγραφιστό το 44-53.Ο Διαμαντόπουλος με τρίποντο το 44-56 και ο Ζαβογιάννης με 2/2 βολές και με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Καππής με καλάθι από το ζωγραφιστό το 50-56. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χατζηιγνατίου και με γκολ φάουλ από τον ίδιο έγινε το 50-61 .Ο Καππής πέτυχε το 52-61 και ο Μότσακος το 52-63 . Το τελικό 53-63 πέτυχε ο Γαλάνης με 1/1 βολή τεχνικής ποινής.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Αθανασάκος με 15 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1κόψιμο .

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μάνος με 9 πόντους,10 ριμπάουντ,4 ασίστ ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Κάππής με 16 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα.