20.6%
75.0%
46.8%
35.3%

Την 2η νίκη τους πέτυχαν στο κλειστό της Καισαριανής οι Los Rebel Lakers επί των Ballarhinos με το τελικό 48-68, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής της Bronze League και 2 αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρώτου γύρου. Οι παίκτες του coach Θεοχάρη μπήκαν από το ξεκίνημα διψασμένοι για τη νίκη, αφού από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε σε διψήφιο αριθμό. Στο 2ο δεκάλεπτο, οι Ballarhinos βρήκαν ρυθμό, μείωσαν μέχρι και τους 3 πόντους (19-22), όμως οι Los Rebel Lakers, κόλλησαν το πόδι στο γκάζι και δεν κοίταξαν ποτέ πίσω τους έκτοτε, για να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα και να πάρουν μία νίκη ψυχολογίας για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Los Rebel Lakers να ξεκινούν πολύ δυναμικά την αναμέτρηση και να ανοίγουν το σκορ με ένα σερί 0-9 από 5 πόντους του Τζανουδάκη και 4 του Ασπιώτη. Οι Ballarhinos θα μπουν στο ματς με τρίποντο του Μπουρμπόν, ενώ ο Κλεφτόγιαννης και ο Ασπιώτης με ένα τρίποντο και ένα δίποντο αντίστοιχα θα πάνε το ματς στο +11 για το 3-14, με τον Ιατρού να μειώνει με ένα όμορφο drive σε 5-14. Με 6 σερί πόντους, ο Δήμου θα διαμορφώσει το 5-20 για τους Los Rebel Lakers, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει με τρίποντο ο Πρίτσος και βολή ο Ιατρού για το 9-20 της 1ης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Πρίτσος με βολή και ο Μπουρμπόν με τρίποντο θα μειώσουν τη διαφορά στους 7 πόντους για το 13-20, ο Αργυρόπουλος θα βάλει ένα καλάθι μέσα στην αντίπαλη ρακέτα και θα διαμορφώσει το 13-22, ενώ οι Πρίτσος, Ιατρού και Γιοβάνης θα μειώσουν σε 19-22 το ματς, έπειτα από 3 σερί δίποντα. Στη συνέχεια, οι Los Rebel Lakers θα πάρουν ανάσα στην επίθεσή τους με 3 σερί δίποντα του Δήμου, 5 πόντους του Ασπιώτη και δίποντο του Λεβέντη για να κλείσουν το ημίχρονο στο +16 και να στείλουν τις 2 ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ στο 19-35.

Στην επιστροφή των ομάδων για το 3ο δεκάλεπτο, ο Κλεφτόγιαννης με τρίποντο θα ανοίξει τη διαφορά στους 19 πόντους για το 19-38, ο Γιοβάνης με σουτ μέσης απόστασης θα μειώσει σε 21-38, ενώ ο Δήμου και ο Κλεφτόγιαννης με 2 δίποντα θα διαμορφώσουν το 21-42 στο ματς. Στη συνέχεια, ο Μπουρμπόν με καλάθι στον αιφνιδιασμό θα κάνει το 23-42, ο Λεβέντης με μακρινό δίποντο θα απαντήσει για το 23-44, με τον Ιατρού να βάζει ακόμα ένα δίποντο και να μειώνει σε 25-44. Εκεί, η ομάδα του coach Θεοχάρη θα τρέξει ένα σερί 3-8 και θα ανοίξει την ψαλίδα της διαφοράς στους 24 πόντους για το 28-52, ο Πρίτσος και ο Γιοβάνης με 2 δύσκολα καλάθια θα μειώσουν σε 32-52, όμως το δεκάλεπτο θα κλείσει με κλέψιμο και καλάθι στη λήξη ο Λεβέντης, κλείνοντας την περίοδο στο 32-54 για τους Los Rebel Lakers.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Los Rebel Lakers με ένα σερί 0-7 θα ανοίξουν τη διαφορά και θα κάνουν το 32-61 με 3 δίποντα των Λεβέντη, Δήμου, Γούναρη και βολή του Ασπιώτη, ο Γιοβάνης με εύστοχο ζεύγος βολών θα μειώσει σε 34-61, ενώ ο Αργυρόπουλος με τρίποντο θα γράψει το 34-64 στο ματς. Εκεί, ο Μπουρμπόν θα απαντήσει με τρίποντο και ο Δρακόπουλος με δίποντο για να κάνουν το 39-64, ο Λεβέντης με εύστοχο δίποντο θα γράψει το 39-66, ενώ οι Ballarhinos με 3 βολές του Αζάρ και τρίποντο του Μπουρμπόν θα μειώσουν σε 45-66. Το ματς θα σφραγίσουν με δίποντο οι Los Rebel Lakers από τον Λεβέντη και τρίποντο οι Ballarhinos από τον Δρακόπουλο για το τελικό 48-68.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Κώστας Λεβέντης ο οποίος σταμάτησε στους 12 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 11 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και έκλεψε 4 φορές την μπάλα, για να συγκεντρώσει 23 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Ασπιώτης και Δήμου, ενώ από τους Ballarhinos ξεχώρισε η προσπάθεια των Γιοβάνη και Ιατρού.