21.1%
46.7%
37.1%
23.1%

Με πολύ καλή εμφάνιση και πολύ όμορφο μπάσκετ, οι Ballarhinos κατάφεραν να πετύχουν ακόμα μία νίκη απέναντι στους Tsatsoi Kings με το τελικό 68-60, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής της Bronze League. Οι νικητές από το ξεκίνημα έδειξαν τις διαθέσεις τους, χτίζοντας από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο διψήφια διαφορά, όμως οι Tsatsoi Kings βρήκαν ρυθμό, μείωσαν και μάλιστα πέρασαν και μπροστά στο τρίτο δεκάλεπτο. Στην τελευταία περίοδο, με τους Kings να αντιμετωπίζουν προβλήματα στο ρόστερ τους καθώς είχαν μείνει μόλις 5 παίκτες, οι Ballarhinos βρήκαν τρόπο να χτίσουν μία μικρή διαφορά και να πάρουν ακόμα ένα ροζ φύλλο για τη φετινή σεζόν.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Ballarhinos να ξεκινούν πολύ καλά το ματς με ένα πολύ γρήγορο αρχικό σερί 15-1 στο παιχνίδι για να μειώσουν με 2 δίποντα οι Σπυράτος και Ασημάκης για το 15-5 του ματς. Εκεί, ο Δρακόπουλος με τρίποντο και ο Ιατρού με δίποντο θα κάνουν το 20-5, οι Tsatsoi Kings με δίποντο του Μακρυδάκη και 2/2 βολές του Παυρασκευόπουλου θα μειώσουν σε 20-9, ενώ ο Ιατρού με νέο δίποντο θα διαμορφώσει το 22-9 στο ματς. Το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσουν με δίποντο ο Μακρυδάκης και βολή ο Φωτόπουλος, ροκανίζοντας τη διαφορά στους 10 πόντους για το 22-12 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Tsatsoi Kings θα μπουν λίγο καλύτερα και με 9 σερί πόντους των Ασημάκη, Μακρυδάκη και Παρασκευόπουλο θα καταφέρουν να μειώσουν ακόμα περισσότερο για το 22-21 της αναμέτρησης, όμως οι Ballarhinos με ένα σερί 5-0 θα βρουν σκορ και θα ανοίξουν τη διαφορά στους 7 πόντους για το 28-21, με τους Kings να απαντούν με τρίποντο του Μακρυδάκη και δίποντο του Ασημάκη για να μειώσουν σε 28-26. Το πρώτο ημίχρονο θα κλείσουν με βολή ο Ρούμπας και δίποντο ο Γαλάνης για το 31-26 των Ballarhinos.

Στην επανάληψη, οι Tsatsoi Kings με 5 μαζεμένους πόντους του Μακρυδάκη θα ισοφαρίσουν σε 31-31, ο Χατζημιχάλης με όμορφο καλάθι θα διαμορφώσει το 33-31, για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Ασημάκης, που θα ισοροπήσει και πάλι την αναμέτρηση με το σκορ στο 33-33. Εκεί, 3/3 βολές των Πλινθίδη και Ιατρού θα κάνουν το 36-33 στο παιχνίδι, ο Μακρυδάκης με 2 συνεχόμενα τρίποντα θα δώσει το προβάδισμα στους Kings (36-39), με τους Ballarhinos να απαντούν με ένα σερί 9-3 και να παίρνουν το προβάδισμα και τη διαφορά των 3 πόντων με το σκορ στο 45-42. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει, ο Μακρυδάκης με νέο μακρινό τρίποντο για να ισοφαρίσει παράλληλα σε 45-45 και να στείλει τις 2 ομάδες στο 4ο δεκάλεπτο, όπου θα λύσουν και τις αγωνιστικές τους διαφορές.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, ο Χατζημιχάλης με 2 δίποντα και βολή θα κάνει το 48-45, ο Παρασκευόπουλος θα απαντήσει με γκολ-φάουλ στη ρακέτα για να μειώσει σε 50-48, με τον Γαλάνη να απαντά με δίποντο για το 52-48 και τον Μακρυδάκη να μειώνει με δίποντο σε 52-50. Στη συνέχεια, οι Ballarhinos με ένα ακόμα σερί 6-1 θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 7 πόντους για το 58-51, ο Μακρυδάκης με βολή θα μειώσει σε 58-52, ενώ ο Ιατρού με νέο δίποντο θα διαμορφώσει το 60-52 στο ματς. Οι Tsatsoi θα ευστοχήσουν σε τρίποντο με τον Μακρυδάκη για το 60-55, οι Ballarhinos όμως με 2 τρίποντα των Ιατρού και Δρακόπουλο θα φτάσουν το ματς στο +11 για το 66-55, για να μειώσει ο Μακρυδάκης με νέο τρίποντο και ο Βάρφη για δίποντο για το 66-60. Το τελικό σκορ θα διαμορφώσει ο Καζαφέρης με καλάθι στο transition, για να φύγουν οι Ballarhinos με ακόμα ένα ροζ φύλλο.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Βαγγέλης Ιατρού ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 15 πόντους με 10 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 5 ασίστ, φτάνοντας έτσι τους 21 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Ιατρού από τους Ballarhinos ξεχώρισε και ο Χατζημιχάλης, με τον Δρακόπουλος να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Tsatsoi Kings σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Μακρυδάκης και ο Παρασκευόπουλος.