33.3%
40.0%
43.2%
13.6%

Η.. μαγική πεντάδα των Ballywood κατάφερε να πάρει την νίκη από τους Μπάσχετους και να κάνει την πρώτη νίκη στα play-off.
Το σκορ άνοιξε ο Καραγιώργης για τους Μπάσχετους και στη συνέχεια με δυο βολές ισοφάρισε ο Σδούγκας καθώς και οι δυο ομάδες ήταν κλειστές επιθετικά. Υστέρα με ένα καλάθι του Κόκλα και δυο συνεχόμενα του Σδούγκα οι Ballywood έκαναν το 6-2. Άλλο ένα ντράιβ για τον Καραγιώργη για να μειώσει στο 8-4 και δυο βολές του Παπανικολόπουλου για να κάνει το 10-4. Στην δεύτερη περίοδο οι Ballywood κατάφεραν να κρατήσουν την μικρή διαφορά που έχτισαν στην πρώτη περίοδο. Ο Γαλανάκης κατάφερε να μειώσει σε 11-8 αλλά η απάντηση του Παπαδόπουλου ήρθε πολύ γρηγορά για να κάνει το 13-8. 13-10 από τον Παγκάκη και εκεί που οι Μπάσχετοι ήταν 3 πόντους πίσω ο Κόκλας με τον Σταματίου έκαναν το 17-10 με δυο δίποντα για να ρίξουν ξανά το ηθικό των Μπάσχετων. Στο τέλος της περιόδου ο Χατζηθάνος έβαλε ένα τρίποντο για να μειώσει στους 3 και από 20-17 αλλά ο Παπαδόπουλος νίκησε το χρονόμετρο και απάντησε με 23-17 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παγκάκης έκανε το 25-24 για να μειώσει στον πόντο και ο Ντεμίρης έβαλε τους Μπάσχετους για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ με 25-26. Το τρίποντο του Σταματίου έβαλε τους Ballywood μπροστά για τέσσερις στο 30-26. Ο Χατζηαγάπογλου όμως με 4 προσωπικούς συνεχομένους πόντους ισοφάρισε την αναμέτρηση στο 30-30. Ο Χατζηθάνος έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ για άλλη μια φορά με το 32-33 αλλά οι δυο εύστοχες βολές του Κόκλα στην λήξη της περιόδου κράτησαν τους κιτρινοφορεμένους Ballywood για άλλη μια φορά μπροστά σε τέλος περιόδου. Ο Χατζηθάνος συνέχισε την καλή δουλειά και με άλλους τέσσερις δικούς του συνεχόμενους πόντους έκανε μια διαφορά τριών πόντων για τους Μπάσχετους στο 34-37. Ο Σταματίου έβαλε ξανά την μαγική πεντάδα του μπροστά με το 39-37 ενώ ο Χατζηθάνο και τον Αποστολόπουλο να μειώνουν στον πόντο για το 48-47. Αυτή ήταν η τελευταία φορά που οι Μπάσχετοι ήταν κοντά στο σκορ αφού έπειτα ο Παπανικολόπουλος με 6 πόντους κλείδωσε την νίκη για να κάνει το τελικό 56-49.
Καταπληκτικοί οι Σδούγκας (Double-Double) και Παπανικολόπουλος με 15 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 ασσίστ ένα κλέψιμο και 14 πόντους, 1 ασσίστ 3 κλεψίματα αντίστοιχα.
Από τους Μπάσχετους ξεχώρισε ο Χατζηθάνος με 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασσίστ και 2 κλεψίματα.