22.2%
44.4%
45.5%
28.6%

Δύο ομάδες με διαφορετικούς στόχους για την φετινή σεζόν αντάμωσαν στο κλειστό του Πολυκλαδικού με τους Coffewaukee Bugs να παίζουν για να ευχαριστηθούν το παιχνίδι όπως δήλωσαν και τους Ballywood να πλασαριστούν όσο υψηλότερα γίνεται στη κατάταξη. Το τελικό 62-52 υπέρ των Ballywood δείχνει πως και οι δύο ομάδες πέτυχαν το σκοπό τους,με τον Σδούγκα να βάζει 27 πόντους.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι δύο ομάδες ήταν νευρικές και άστοχες και αρχίσαν να βρίσκουν σκορ μετά το δεύτερο 5λεπτο χωρίς να ξεφεύγει καμία ομάδα περισσότερο από ένα τρίποντο. Σδούγκας για τους Ballywood με 6 πόντους και Τσομπάνογλου με 8 πόντους τράβηξαν στο σκοράρισμα για τις δύο ομάδες με το δεκάλεπτο να λήγει 13-10 υπέρ των Ballywod.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν σαφώς πιο παραγωγικό και για τις δύο ομάδες με τους γηπεδούχους να ξεκινάνε δυνατά και με το τρίποντο του Ντάσιου να παίρνουν διαφορά 9 πόντων για το 25-16.Έκει οι Coffewaukee Bugs βρήκαν μια 5άδα που λειτούργησε καλά μες στο παρκέ και τον Πετρέλλη να βρίσκει δύο σημαντικά τρίποντα έριξαν την διαφορά στους 3 και το 27-24 με το ημίχρονο να κλείνει στο 31-25.
Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου οι Coffewaukee Bugs με ένα σερί 5-0 έφτασαν το ματς στο πόντο κάπου εκεί λειτούργησε το ένστικτο επιβίωσης αφού μετά το τρίποντο του Πετρέλλη για το 35-33 έτρεξαν ένα σερί 15-0 με τον Σδούγκα τον Παπανικολόπουλο και τον Παπαδόπουλο και έτσι μετά το τρομερό buzzer beater του Σδούγκα απ το κέντρο το δεκάλεπτο έκλεισε στο 50-33.

Μπαίνοντας στη 4η περίοδο οι Coffewaukee Bugs ήταν με την πλάτη στο τοίχο, όμως με την 5άδα του 2ου δεκαλέπτου και με μικρά σερί έριξαν γρήγορα την διαφορά στους 10 και το 52-42 με την τριποντάρα του Πετρέλλη, με τον Παπαδόπουλο να απαντάει άμεσα για το 55-42.H διαφορά λίγο πριν το τέλος έφτασε και στο 55-49 με τους Coffewaukee Bugs να μην μπορούν να διεκδικήσουν κάτι άλλο στο παιχνίδι και το τελικό 62-52 να αφήνει μάλλον ευχαριστημένες και τις δύο ομάδες.

Από τους νικητές MVP ο Σδούγκας που βομβάρδισε το αντίπαλο καλάθι με 27 πόντους και 8 ριμπάουντ αλλά και ο Παπαδόπουλος με 10 πόντους.Για τους Coffewaukee Bugs ηγετική εμφάνιση απ το Πετρέλλη με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ με άξιο συμπαραστάτη τον Τσομπάνογλου με 20 πόντους.