27.3%
56.3%
16.9%
16.1%

Η αναμέτρηση μεταξύ των Be the Bee και των Καλλιθέα Pimps βρήκε νικητές τους πρώτους με σκορ 49-44. Οι Καλλιθέα Pimps πάλεψαν μέχρι το τέλος αλλά δεν κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να πάρουν την πολυπόθητη νίκη. Πολύ δυνατή αναμέτρηση με μάχες κάτω από τα καλάθια, αξιοζήλευτη για τις πιο πάνω κατηγορίες. Το σκορ του αγώνα άνοιξαν οι Καλλιθέα Pimps με τον Καναρίδη. Με ένα δίποντο δια χειρός Τσόγκα κααι με ένα τρίποντο του Παλαμίδα απάντησαν οι Be the Bee. Ο Παπαδάκης με μία βολή μείωσε στο 5-4 αλλά ο Τσόγκας πέτυχε ακόμη ένα δίποντο  για το 7-4. Τρίποντο σημειώσε ο  Καναρίδης για να κλείσει την πρώτη περίοδο ο Ζουρνατσίδης με δίποντο.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τον Χρονόπουλο να ισοφαρίζει σε 9 όλα. Τρεις βολές πέτυχε ο Παλαμιδάς για να προσπεράσουν με + 3 οι  Be the Bee. Με τρίποντο απάντησε ο Διαμαντής για το δώδεκα όλα. Ζευγάρι βολών σημείωσε ο Τσόγκας για να απαντήσει ο Ζουρνατσίδης με δίποντο για το 14 όλα. Ένα δίποντο του Τσόγκα και ένα τρίποντο του παλαμίδα έκαναν το 19-14 για να μειώσει ο Καναρίδης για τους Καλλιθέα Pimps με νέο τρίποντο του. Το 21-17 ήταν το σκορ της δεύτερης περιόδου δια χειρός Παλαμιδά.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με τον Τσόγκα να ανοίγει το σκορ για τους Be the Bee. Οι Καλλιθέα Pimps απάντησαν με τρία δίποντα. Ένα από τον Κοιλάκο, ένα από τον Παπαδάκη και ένα από τον Καναρίδη για το 23 όλα. Τους Be the Bee ξεκόλλησε ο Παλαμιδάς για να απαντήσει με δύο βολές ο Κοιλιάκος. Νέο τρίποντο πέτυχε ο Παλαμιδάς  για το 28-25. Και πάλι δύο βολές πέτυχε ο Κοιλάκος Π. για να μειώσει στο -1 για τους Καλλιθέα Pimps . Νέο ζευγάρι βολών σημείωσε ο Τσόγκας για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Ζουρνατσίδης. Ένα δίποντο του Οικονόμου και μία βολή του Τσόγκα ανέβασαν τη διαφορά στο συν 4 για να σημειώσουν μία βολή οι Καλλιθέα Pimps.

Τελευταία περίοδος του αγώνα και ο Ψυχογιός πετυχαίνει δίποντο για να μειώσει στον πόντο . Καλάθι και φάουλ του Πολυχρόνη για το 37-32. Ένα δίποντο των Καλλιθέα Pimps δεν ήταν ικανό να σταματήσει το σερί 5-0 που θα ακολουθούσε για τους Be the Bee. Ο Πολυχρόνης συνέβαλε σε αυτό το σερί με τέσσερις προσωπικούς πόντους. Ένα δίποντο πέτυχε ο Ζουρνατσίδης. Ο Σταματακόπουλος απάντησε με δύο βολές. Ακόμη ένα δίποντο του Ζουρνατσίδη κατεβάζει την διαφορά στο -6 για να απαντήσει ο Πολυχρίνης με μία βολή. Δύο σερί τρίποντα του Χατζηαμανέτογλου έβαλαν ξανά στο ματς τους Καλλιθέα Pimps με το σκορ στο 45-44 και δύο λεπτά να απομένουν στο χρονόμετρο. Ένα καλάθι όμως του Οικονόμου έκοψε τις οποίες ελπίδες των Καλλιθέα Pimps αφού σε αυτό το σημείο κάθε πόντος μέτρα διπλά. Δύο βολές σημείωσε για τους Be the Bee ο Χρονόπουλος για να κλείσει το σκορ στο 49-44.

Πολύ δυνατό ματς που κρίθηκε εν τέλει στα δύο τελευταία λεπτά με τον Οικονόμου να δίνει τη λύση για τους Be the Bee. MVP για τους νικητές δεν ήταν άλλος από τον Παλαμιδά ο οποίος σημείωσε 18 πόντους  ,μάζεψε 16 ριμπάουντ και έκανε τρία κλεψίματα. Πολύτιμη ήταν και η βοήθειά του Τσόγκα με 12 πόντους ,7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Καλλιθέα Pimps πάλεψε ο Καναρίδης με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα και 2 τάπες και ο Ζουρνατσίδης με 12 πόντους 12 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα χωρίς να καταφέρουν όμως να αλλάξουν το αποτέλεσμα.