23.1%
45.0%
21.9%
25.0%

Οι Be The Bee πήραν μια πολύ δύσκολη και εξίσου σημαντική νίκη με σκορ 44-52 κόντρα στον Κατσαπλιαϊκό. Οι μέλισσες έκαναν τέταρτη σερί νίκη, έφτασαν στο 5-2 και συνεχίζουν να είναι μια ανάσα από τις ομάδες της κορυφής. MVP του αγώνα ήταν ο Σταμάτης Παλαμιδάς με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Be The Bee ξεκίνησαν με 0-5 χάρη σε ένα καλάθι του Νικολάου και ένα τρίποντο του Παλαμιδά, 2-5 ο Παυλίδης, 2-8 ο Παλαμιδάς, 8-8 με δύο σερί τρίποντα του Πριόβολου και 0-4 από τους Παλαμιδά και Χρονόπουλο για το τελικό 8-12 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Νικολάου σκόραρε ξανά το πρώτο καλάθι της περιόδου και μαζί με αυτό που ακολούθησε από τον Χρονόπουλο οι Be The Bee ανέβασαν το σκορ στο 8-16. Ο Βασιλικός μείωσε σε 10-16, 10-18 ο Παλαμιδάς, 11-18 ο Βανδώρος, 11-20 ο Ανέστης και 7-0 σερί από τους Παυλίδη και Βασιλικό για το τελικό 18-20 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παλαμιδάς με εύστοχο τρίποντο έγραψε το 18-21, ο Πριόβολος απάντησε για το 21-21, 21-25 οι Ανέστης και Γρηγόρας, 23-25 ο Βασιλικός, 23-29 με 4 συνεχόμενους πόντους από τον Παλαμιδά, 25-29 οι Ζουγανέλης και Παυλίδης, 25-36 οι Παλαμιδάς και Γρηγόρας, 27-36 ο Βανδώρος και 27-38 ο Χρονόπουλος για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο με τους Be The Bee στο +11.

Στην τελευταία περίοδο οι Πριόβολος και Καπερώνης μείωσαν σε 30-38, 30-40 ο Γρηγόρας, 35-40 οι Πριόβολος και Παυλίδης, 35-42 ο Ανέστης, 38-42 οι Καπερώνης και ζουγανέλης, 38-44 ο Ανέστης, 41-44 ο Πριόβολος, 41-46 ο Τσόγκας, 44-46 ο Παυλίδης και 0-8 σερί από τους Τσόγκα και Χρονόπουλο για το τελικό 44-52 του αγώνα.

Για τους Be The Bee, πέρα από τον Παλαμιδά, πολύ σημαντική προσπάθεια για τη νίκη έκαναν επίσης οι Χρονόπουλος και Ανέστης. Για τον Κατσαπλιαϊκό ξεχώρισαν οι Πριόβολος, Παυλίδης και Βασιλικός.