27.3%
60.0%
42.9%
29.2%

Οι Be The Bee κάνοντας τρομερό τέταρτο δεκάλεπτο κατάφεραν να χτίσουν μια διαφορά ασφαλείας, σε ένα ματς που ως τότε ήταν πολύ κοντά στο σκορ, με αποτέλεσαν να παίρνουν το πρώτο τους καλοκαιρινό ροζ φύλλο απέναντι στη Νίκαια με σκορ 78-63. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Τάσος Τσόγκας με 15 πόντους, 23 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ο Μαργέλλος άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο δίποντο για τη Νίκαια, ο Χρονόπουλος ισοφάρισε σε 2-2 για τους Be The Bee, 2-5 με τρίποντο του Μαργέλλου, 3-5 με μια βολή του Κατσαϊδώνη, 3-7 από τον Σιμιντζή, 5-7 από τον Βλάχο, 5-10 με τρίποντο του Μαργέλλου, 8-10 με απάντηση του Κατσαϊδώνη, 8-16 με μια βολή του Σιμιντζή και 5 πόντους του Μαργέλλου, 14-16 με τους Χρονόπουλο, Πολύχρονη και Τσόγκα να βάζουν από ένα καλάθι ο καθένας, 14-18 ο Σιμιντζής από μέση απόσταση, 16-18 ξανά ο Τσόγκας και τρίποντη απάντηση από τον Λιάπη για το τελικό 16-21 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Χρονόπουλος μείωσε σε 18-21, οι Ντζερεμές και Μαργέλλος έβαλαν από δύο καλάθια ο καθένας για το 18-29, 20-29 από τον Πολυχρόνη, 20-31 ο Σιμιντζής, 25-31 με 5 συνεχόμενους πόντους του Κατσαϊδώνη, 25-33 από τον Ντζερεμέ και 4 συνεχόμενοι πόντοι του Νικολάου για το τελικό 29-33 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Γαζεπίδης και Ντζερεμές ανέβασαν το σκορ στο 29-37, ο Ιωσηφίδης μείωσε με μια βολή του σε 30-37, 30-40 με τρίποντο του Μαργέλλου, 37-40 με γρήγορο 7-0 σερί οι Τσόγκας, Χρονόπουλος και Ιωσηφίδης, 37-42 ο Μαργέλλος ξανά, 38-42 με βολή του Νικολάου, 38-47 με 5 συνεχόμενους πόντους του Σιμιντζή και απάντηση με 7-0 σερί οι Κατσαϊδώνης, Νικολάου και Χρονόπουλος για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού με 45-47 υπέρ της Νίκαιας.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Πολυχρόνης, Παλαμιδάς και Τσόγκας έβαλαν μπροστά τους Be The Bee με 52-47, ο Γαζεπίδης μείωσε σε 52-49, 61-49 με 9-0 σερί οι Κατσαϊδώνης, Παλαμιδάς, Ιωσηφίδης και Τσόγκας, 61-51 με καλάθι του Σιμιντζή, 63-51 ο Τσόγκας, 63-54 με τρίποντο του Σιμιντζή, 69-54 με ένα τρίποντο του Παλαμιδά και ένα του Κατσαϊδώνη, 69-56 από τον Ντζερεμέ, 71-56 με μια βολή του Τσόγκα και μία Κατσαϊδώνη, 71-58 ο Γαζεπίδης, 76-58 οι Νικολάου και Τσόγκας, 76-60 ο Μαργέλλος, 78-60 ο Βλάχος και τρίποντο από τον Μαργέλλο για το τελικό 78-63 του παιχνιδιού.

Για τους Be The Bee, πέρα από τον Τσόγκα, φοβερό ματς έκανε και ο Κατσαϊδώνης με 20 πόντους, 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 τάπα. Για τη Νίκαια ξεχώρισε ο Μαργέλλος με 27 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 6 κλεψίματα.