18.5%
0.0%
21.4%
29.2%

Με απόλυτη πληρότητα κατέβηκαν οι Be The Bee, ίσως και για πρώτη φορά φέτος, κάτι το οποίο αποτυπώθηκε και στο παρκέ κόντρα στους ελλιπείς Σουβλέηκερς με αποτέλεσμα η νίκη να έρχεται με σχετική ευκολία στην ομάδα του Οικονόμου με τελικό σκορ 66-39. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Τάσος Τσόγκας με 18 πόντους, 17 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σταματίου άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Σουβλέηκερς με ένα εύστοχο τρίποντο, οι Τσόγκας και Χρονόπουλος απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας και έβαλαν μπροστά τους Be The Bee με 4-3, 4-5 με καλάθι του Furness, 6-5 με βολές του Τσόγκα, 6-8 με τρίποντο του Σταμπολτζή, 8-8 ο Τσόγκας, 8-10 με ωραία ενέργεια του Κωστή και 6-0 σερί οι Be The Bee με τους Οικονόμου και Τσόγκα για το τελικό 14-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παπαφώτης έβαλε καλάθι για το 16-10, ο Σταματίου απάντησε με 5 δικούς του πόντους για να μειώσει για λογαριασμό των Σουβλέηκερς σε 16-15, 22-15 με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Παλαμιδά, 22-17 από τον Ξηρουχάκη, 23-17 με βολή του Παλαμιδά, 23-20 ο Έξαρχος με σουτ τριών πόντων και από ένα καλάθι οι Γρηγόρας και Βλάχος για το τελικό 27-20 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σταμπολτζής έβαλε τρίποντο για το 27-23, οι Παπαφώτης, Παλαμιδάς και Τσόγκας απάντησαν με 7-0 σερί και έγραψαν το 34-23, 34-25 ξανά με πόντους του Σταμπολτζή, 40-25 με δύο καλάθια του Παλαμιδά και ένα του Τσόγκα, 40-27 ο Σταμπολτζής, 46-27 οι Τσόγκας και Στραβομύτης και 0-7 σερί στο τέλος της περιόδου οι Σουβλέηκερς με τους Ξηρουχάκη, Σταμπολτζή και Furness για να μειώσουν σε 46-34.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Γρηγόρας, Κώστας Οικονόμου και Χρονόπουλος έτρεξαν ένα 12-0 σερί για το 58-34, ο Ξηρουχάκης μείωσε σε 58-37, 60-37 ο Γρηγόρας, 60-39 ο Ξηρουχάκης ξανά και από ένα τρίποντο οι Νικολάου και Ζουλός για το τελικό 66-39 του παιχνιδιού.

Για τους Be The Bee, πέρα από τον Τσόγκα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Γρηγόρας με 9 πόντους, 13 ριμπάουντ και 2 τάπες. Για τους Σουβλέηκερς ξεχώρισε ο Σταματίου με 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.