27.3%
21.4%
22.9%
36.4%

Οι Airball B.C. συνεχίζουν καυτοί την πορεία τους στο καλοκαιρινό πρωτάθλημα, καθώς πέρασαν νικηφόρα και από το εμπόδιο των Be The Bee με 56-61, σε ένα ματς όπου είχαν τον έλεγχο στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Όθωνας Θεοχάρης με 6 πόντους, 13 ριμπάουντ, 11 ασίστ και 6 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Χρονόπουλος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Be The Bee, ο Κυρούδης απάντησε με ένα προσωπικό 0-5 σερί και έβαλε τους Airball μπροστά με 2-5, 3-5 με μια βολή του Κατσαϊδώνη, 3-8 ξανά με τρίποντο του Κυρούδη, 6-8 με μια βολή του Χρονόπουλου και ένα καλάθι του Οικονόμου, 6-9 με βολή του Πολυχρονόπουλου, 8-9 με καλάθι του Παλαμιδά, 8-18 με δύο τρίποντα του Χαραλαμπόπουλου και ένα του Τσάκαλη και απάντηση καλάθι και φάουλ του Κατσαϊδώνη για το τελικό 11-18 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Χρονόπουλος και Παλαμιδάς μείωσαν σε 15-18, 15-21 με τρίποντο του Χαραλαμπόπουλου, 18-21 απάντηση του Χρονόπουλου, 18-24 ξανά με τρίποντο του Χαραλαμπόπουλου, 22-24 με ένα καλάθι του Κατσαϊδώνη και ένα του Βλάχου, 22-26 από τον Καραγιάννη, 24-26 ο Χρονόπουλος, 24-28 ο Θεοχάρης, 26-28 από τον Νικολάου, 26-30 ο Τσάκαλης και τρίποντο από τον Παλαμιδά για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με 29-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Χαραλαμπόπουλος με τρίποντο έγραψε το 29-33, οι Παλαμιδάς και Κατσαϊδώνης απάντησαν με 7-0 σερί και έβαλαν μπροστά τις μέλισσες με 36-33 και απάντηση με 0-9 σερί οι Κυρούδης, Τσάκαλης, Καραγιάννης και Θεοχάρης για να κλείσουν οι Airball με προβάδισμα το τρίτο δεκάλεπτο με 36-42.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Καραγιάννης και Καραχρήστος ανέβασαν το σκορ στο 36-47, 40-47 με ένα καλάθι του Παλαμιδά και ένα του Νικολάου, 40-52 με νέο 0-5 οι Airball με τους Θεοχάρη και Κυρούδη, 44-52 με ένα καλάθι του Νικολάου και δύο βολές του Χρονόπουλου, 44-54 με νέο καλάθι του Καραχρήστου, 47-54 με τρίποντη βόμβα του Οικονόμου, 47-57 με απάντηση του Καραγιάννη, 53-57 με γρήγορο 6-0 σερί οι Νικολάου, Βλάχος και Χρονόπουλος, 53-59 από τον Τσάκαλη, 56-59 με τρίποντο του Κατσαϊδώνη και δύο βολές του Καραγιάννη για το τελικό 56-61 του παιχνιδιού.

Για τους Airball, πέρα από τον Θεοχάρη, πολύ καλό παιχνίδι έκανε και ο Χαραλαμπόπουλος με 15 πόντους και 2 ριμπάουντ. Για τους Be The Bee ξεχώρισε ο Χρονόπουλος με 12 πόντους, 14 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.