23.8%
54.2%
20.0%
9.7%

Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για τους Be The Bee, οι οποίοι επιβλήθηκαν των Coffeewaukee Bugs με 50-36. Στο πρώτο ημίχρονο, ο ρυθμός ήταν χαμηλός, το σκορ αρκετά φτωχό (19-17) και καμία ομάδα δεν κατάφερε να ξεφύγει. Στο δεύτερο μέρος, οι Be The Bee ανέβασαν στροφές και μέσω της καλής τους άμυνας πήραν μια εύκολη νίκη στο φινάλε. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χαράλαμπος Χρονόπουλος με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να μπαίνουν αγχωμένες στο παρκέ, αλλά τους Be The Bee να παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα. Ο Χρονόπουλος άνοιξε το σκορ για τους Be The Bee με δίποντο μέσης απόστασης (2-0), οι Bugs προσπέρασαν με τους Πετρέλλη και Σκούρα (2-5) και οι «Μέλισσες» έτρεξαν ένα σερί 9-0 με τους Παλαμιδά, Γρηγόρα και Χρονόπουλο για το 11-5. Ο Λιώνης με δύσκολη προσπάθεια έκανε το 11-7 κι ο Χρονόπουλος, από την ίδια θέση όπως και νωρίτερα, σκόραρε για το 13-7, που ήταν και το τελικό σκορ της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Coffeewaukee Bugs έσφιξαν την άμυνά τους και πλησίασαν σε απόσταση ενός καλαθιού. Ο Βλάχος, ερχόμενος από τον πάγκο, σκόραρε από τα έξι μέτρα για το 15-7, ο Σκούρας με μία βολή μείωσε σε 15-8, ο Παλαμιδάς με εντυπωσιακό μακρινό τρίποντο «έγραψε» το 18-8, ο Πετρέλλης απάντησε με δικό του τρίποντο για το 18-11, ο Χρονόπουλος με μία βολή έκανε το 19-11 και στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου οι Bugs έτρεξαν σερί 0-6 με τους Σολδάτο και Λιώνη για το 19-17, που ήταν και το τελικό σκορ πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή για τις δύο ομάδες από τα αποδυτήρια, με τους Be The Bee να προσπαθούν να αποκτήσουν μια διψήφια διαφορά. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με σερί 9-0 από τους Be The Bee με Χρονόπουλο, Παλαμιδά και Γρηγόρα για το 28-17, ο Σκούρας με μία βολή έκανε το 28-18, ο Κοσμάς από τα τέσσερα μέτρα σκόραρε για το 30-18 και οι Bugs μείωσαν σε 30-23 με τους Πετρέλλη, Αντωνίου και Σκούρα. Στη συνέχεια, οι Be The Bee αύξησαν τη διαφορά τους στο +13 (36-23) με τους Παλαμιδά, Νικολάου και Γρηγόρα, ο Πετρέλλης μείωσε σε 36-26 με τρίποντο, ξανά ο Παλαμιδάς για το 38-26 κι η τρίτη περίοδος έκλεισε στο 38-28 με δύο εύστοχες βολές του Σκούρα.

Τέταρτη, και τελευταία, περίοδος στο παιχνίδι με τους Be The Bee να διατηρούν τη δηψήφια διαφορά και να παίρνουν τη νίκη. Οι Bugs ξεκίνησαν με τρεις πόντους από Λιώνη και Σολδάτο για το 38-31, ο Τσόγκας με follow «έγραψε» το 40-31 και με τρεις βολές από Λιώνη και Δοξόμπολη σημειώθηκε το 40-34. Οι Τσόγκας, Γρηγόρας αύξησαν τη διαφορά στο +9 (43-34), ο Σκούρας στο transition για το 43-36 κι από εκείνο το σημείο κι έπειτα οι Coffeewaukee Bugs δεν ξανασκόραραν, με τους Be The Bee να τρέχουν ένα σερί 7-0 με τους Χρονόπουλο και Παλαμιδά και να διαμορφώνουν το τελικό σκορ της αναμέτρησης, 50-36.

Πέρα από τον Χρονόπουλο, σε καλή μέρα για τις «Μέλισσες» βρέθηκαν και οι Τσόγκας, Γρηγόρας. Για τους ηττημένους ξεχώρισαν οι Σκούρας και Λιώνης.