35.0%
52.6%
43.2%
23.1%

Ένα πανέμορφο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο κλειστό της Ριζούπολης για τρία δεκάλεπτα, με τους Firehawks να επικρατούν των Be The Bee με 52-66 στο ντέρμπι κορυφής του ομίλου. Οι δύο ομάδες μας χάρισαν μια τρομερή και ανταγωνιστική παράσταση για τρία δεκάλεπτα, όπου καμία από τις δύο δεν κατάφερε να ξεφύγει, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Firehawks ήταν τρομεροί σε άμυνα και επίθεση και εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο την κούραση των Be The Bee, παίρνοντας το ροζ φύλλο. Έτσι, στο τέλος του πρώτου γύρου παρέμειναν μόνοι πρώτοι στην κορυφή της βαθμολογίας με ρεκόρ 9-1, ενώ οι Be The Bee έπεσαν στη δεύτερη θέση με 8-2.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Οι Firehawks προηγήθηκαν με 0-7 με τους Μητρόπουλο, Κεαλόγλου και Πολυχρονόπουλο, ο Παλαμιδάς πέτυχε το 2-7, ο Μητρόπουλος το 2-9, οι Παλαμιδάς, Ανέστης και Ιωσηφίδης μείωσαν σε 7-9, ο Πολυχρονόπουλος σημείωσε το 7-11, οι Ιωσηφίδης και Παλαμιδάς το 12-11, ο Μητκάκης από κοντά το 12-13, ο Χρονόπουλος με τρίποντο έκανε το 15-13 και ο Πολυχρονόπουλος ισοφάρισε σε 15-15 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά. Ο Χρονόπουλος με τρίποντο σημείωσε το 18-15, ο Πολυχρονόπουλος με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε σε 18-18, ο Τούλας με μια  βολή έκανε το 19-18, ο Δημητρακόπουλος το 19-20, οι Χρονόπουλος και Παλαμιδάς το 23-20, ο Κεαλόγλου απάντησε για το 23-22, ο Παλαμιδάς με τρίποντο πέτυχε το 26-22, ο Κεαλόγλου το 26-24, ο Χρονόπουλος ξανά για το 28-24, ο Κεαλόγλου με τρίποντο το 28-27, νέο τρίποντο του Χρονόπουλου για το 31-27, οι Κατέβας και Κεαλόγλου έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με 31-32 και ο Παλαμιδάς με μια βολή ισοφάρισε σε 32-32 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με το ματς να συνεχίζει να είναι ντέρμπι. Ο Κεαλόγλου με μια βολή έκανε το 32-33, ο Νικολάου από κοντά σημείωσε το 34-33, άλλη μια βολή του Κεαλόγλου για το 34-34, ο Παλαμιδάς με «τρίποντο και φάουλ» έκανε το 38-34, ξανά ο Κεαλόγλου για το 38-36, ο Χρονόπουλος σημείωσε το 40-36, ο Μητκάκης με δύο δίποντα ισοφάρισε σε 40-40, ο Ιωσηφίδης έκανε το 42-40, οι Μητρόπουλος και Κεαλόγλου πέτυχαν το 42-45, ο Χρονόπουλος ξανά με τρίποντο το 45-45, ο Μητκάκης το 45-47 και ο Κουνάδης το 47-47, με το οποίο έκλεισε το δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Firehawks να είναι καταιγιστικοί και τους Be The Bee να μένουν από δυνάμεις. Αρχικά, ο Μητρόπουλος με 2/2 βολές πέτυχε το 47-49, οι Ανέστης και Χρονόπουλος πέτυχαν το 51-49, ο Μητκάκης με 2/2 βολές ισοφάρισε σε 51-51, ο Ιωσηφίδης με 1/2 το 52-51 και οι Firehawks ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με απίστευτο σερί 0-15 από τους ,ητκάκη, Προύτζα και Κεαλόγλου για το τελικό σκορ 52-66.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Δημήτρης Μητκάκης, ο οποίος σημείωσε 16 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Κεαλόγλου και Μητρόπουλος. Από τους Be The Bee, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Χρονόπουλου, Παλαμιδά και Ιωσηφίδη.