6.7%
58.8%
40.0%
20.0%

Σε ένα ματς με πάρα πολύ ωραίο ρυθμό, οι πολύ καλά διαβασμένοι Los Mambas του Coach Βουτυρά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 51-56 κόντρα στους Be The Bee. Με αυτόν τον τρόπο οι Los Mambas ανέβηκαν στο 1-1 στον βαθμολογικό πίνακα και από την άλλη οι Be The Bee γνώρισαν την πρώτη τους φετινή ήττα. MVP του αγώνα ήταν ο Μιχαήλ Βασιλικός με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 6 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Χρονόπουλος άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Φεργαδιώτης και ο Τσομπάνογλου απάντησαν με 0-5 σερί για το 2-5, 3-5 με μια βολή του Τσόγκα, 3-12 με 0-7 σερί οι Τσομπάνογλου και Καραμήτρος, 7-12 με ένα καλάθι του Νικολάου και δύο βολές του Παλαμιδά, 7-15 από τον Κουμούτση και 9-14 από τον Τσόγκα για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τσόγκας μείωσε σε 11-14, 11-17 με τρίποντο του Κοντοζανή, 15-17 με 4 συνεχόμενους πόντους του Τσόγκα, 15-19 ο Κοντοζανής ξανά, 17-19 με δύο βολές του Παλαμιδά, 17-22 με τρίποντο του Κοντοζανή, 22-22 με 5-0 των Τσόγκα και Κατσαϊδώνη, 22-25 με τρίποντο του Βασιλικού και δύο βολές του Χρονόπουλου για το τελικό 24-25 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κοντοζανής έβαλε μια βολή για το 24-26, 29-26 με συνεχόμενους πόντους του Τσόγκα, 29-28 με σουτ του Κουμούτση, 33-28 οι Τσόγκας και Ανέστης, 33-30 με νέο σουτ του Κουμούτση, 34-30 από τον Τσόγκα, 34-32 ξανά ο Κουμούτσης, 36-32 με δύο βολές του Κατσαϊδώνη και καλάθι από τον Βασιλικό για το τελικό 36-34 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Βασιλικός και Φεργαδιώτης ξεκίνησαν την περίοδο με 0-9 και πήραν προβάδισμα με 36-43, 40-43 οι Τσόγκας και Χρονόπουλος, 40-46 με γκολ φάουλ του Κουμούτση, 44-46 οι Ανέστης, Τσόγκας και Παλαμιδάς, 44-51 με 5 σερί πόντους από τον κοντοζανή, 47-51 ο Χρονόπουλος, 47-54 με μια βολή του Καραμήτρου και δύο του Κοντοζανή, 49-54 ο Κατσαϊδώνης, 49-56 ο Καπερώνης και δύο βολές του Χρονόπουλου για το τελικό 51-56 του παιχνιδιού.

Για τους Los Mambas, πέρα από τον Βασιλικό, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Κουμούτσης με 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και Κοντοζανής με 16 πόντους, 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Για τους Be The Bee ξεχώρισε ο Τσόγκας με 26 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.