21.4%
70.6%
26.7%
25.0%

Έπειτα από ένα ματς με αρκετά χαμηλό σκορ, οι Los Rebel Lakers κατάφεραν να φύγουν ξανά με νίκη από το κλειστό της Νηαρ Ηστ, αυτή τη φορά απέναντι στους ελλιπείς Be the bee με το τελικό 41-46, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του Summer για την 4η κατηγορία. Οι Los Rebel Lakers είχαν ένα προβάδισμα 11 πόντων στο 2ο δεκάλεπτο, όμως οι Be the bee με 2 τρίποντα στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου βρήκαν ρυθμό, πέρασαν μπροστά στο 3ο δεκάλεπτο, όμως η αρμάδα του coach Θεοχάρη κατάφερε με 3 τρίποντα να περάσει μπροστά και έκτοτε να μην επιτρέπει στους Be the bee να ηγηθούν του σκορ. Με τον τρόπο αυτό, οι Los Rebel Lakers παρέμειναν πρώτοι και αήττητοι, ενώ οι Be the bee έπεσαν στο 1-2 και πλέον θα χρειαστεί να τρέξουν για να προλάβουν το τραίνο των Playoff.

Έναρξη του παιχνιδιού, με δίποντο και τρίποντο του Χειράκη για το αρχικό 0-5 των Los Rebel Lakers, με τον Κατσαϊδώνη να ανοίγει λογαριασμό για τους Be the bee, μειώνοντας με βολή στο 1-5 του ματς. Εκεί, ο Χειράκης με τον ίδιο τρόπο θα στείλει το παιχνίδι στους 5 πόντους ξανά για το 1-6, ενώ ο Ιωσηφίδης με δίποντο θα μειώσει στην κατοχή και τους 3 πόντους για το 3-6. Με δίποντο του Λεβέντη, οι Los Rebel Lakers θα γράψουν το 3-8, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει με βολή ο Παλαμιδάς με το σκορ να πηγαίνει στο 4-8 για την 1η περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Χειράκης με 2 δίποντα και 1 βολή, αλλά και ο Αργυρόπουλος με δίποντο στον αιφνιδιασμό θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 11 πόντους για το 4-15, ενώ οι Be the bee θα απαντήσουν και θα μειώσουν με δίποντο του Βλάχου στη ρακέτα, με το σκορ να πηγαίνει στο 6-15. Στη συνέχεια, ένα ακόμα καλάθι του Χειράκη θα διαμορφώσει το 6-17 για την ομάδα του coach Θεοχάρη, ο Κατσαϊδώνης μετά από κλέψιμο θα μειώσει ξανά στοςυ 9 για το 8-17, ενώ ο Δουρακάκης με βολή θα στείλει τη διαφορά ξανά σε διψήφιο αριθμό για το 8-18 του ματς. Το πρώτο ημίχρονο, θα σφραγίσουν με 2 απανωτά τρίποντα ο Παλαμιδάς και ο Πολυχρόνης, για να μειώσουν στους 4 πόντους και να στείλουν τις 2 ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ στο 14-18.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Be the bee θα περάσουν μπροστά με δίποντο του Παπαφώτη και τρίποντο από μακριά από τον Παλαμιδά για το 19-18, ο Λεβέντης θα δώσει ξανά τα ηνία του σκορ στους Los Rebel Lakers με δίποντο στην αντίπαλη ρακέτα για το 19-20, ενώ ο Ιωσηφίδης θα απαντήσει γρήγορα μετά από μία πολύ όμορφη συνεργασία με τον Παλαμιδά για να διαμορφώσει το 21-20 στο ματς. Στη συνέχεια, ο Χειράκης με 2/2 βολές θα απαντήσει για το 21-22, ο Παλαμιδάς με τρίποντο και 3/4 βολές θα βάλει ξανά τους Be the bee σε θέση οδηγού για το 27-22, ενώ ο Τσιώτας με 2/2 δικές του βολές θα μειώσει στους 3 και το 27-24. Εκεί, ο Παλαμιδάς με τρίποντο θα γράψει το 30-24 για τους Be the bee, ενώ ο Δουρακάκης με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, θα μειώσει στους 3 πόντους ξανά και στο 30-27 του παιχνιδιού. Με δίποντο του Ιωσηφίδη, το σκορ θα γίνει 32-27, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσουν με 2 απανωτά τρίποντα ο Βλαχάκης και ο Χειράκης για το 32-33 των Los Rebel Lakers στην περίοδο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Αργυρόπουλος με τρίποντο και ο Χειράκης με 2/2 βολές θα διαμορφώσουν το 32-38, ο Παλαμιδάς με δικό του τρίποντο θα μειώσει στο σουτ και το 35-38, ενώ ο Δουρακάκης με τρίπονο-απάντηση και ο Χειράκης με βολή, θα γράψουν το 35-42 των Los Rebel Lakers, 3 λεπτά πριν το φινάλε. Εκεί, ο Νικολάου με 2/2 βολές και δίποντο θα μειώσει στους 3 πόντους για το 39-42, με τον Τσιώτα να ευστοχεί σε δίποντο κάτω από το καλάθι, μετά από μία πολύ καλή συνεργασία με τον Χειράκη για το 39-44 του παιχνιδιού. Με ένα τρομερό καλάθι, ο Παλαμιδάς θα μειώσει στο 41-44 με 16 δευτερόλεπτα στο ρολόι, ενώ το ματς θα σφραγίσει με 2/2 βολές ο Χειράκης για το τελικό 41-46 της αναμέτρησης.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Δημήτρης Χειράκης ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 23 πόντους με 4 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 12 βαθμούς στο efficiency.
Πέραν του Χειράκης από τους Los Rebel Lakers ξεχώρισε και ο Αργυρόπουλος, με τον Μέτσο και τον Λεβέντη να ακολουθούν επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Be the bee σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Παλαμιδάς και ο Παπαφώτης.