30.0%
44.4%
39.5%
15.4%

Οι Be The Bee, με τον Παλαμιδά να είναι σε τρομερή βραδιά, ελεγξαν το παιχνίδι από το δεύτερο δεκάλεπτο και έπειτα και κέρδισαν με 76-58 την Paranormal Inactivity. Η στατιστική του Superman στο ματς έγραψε 39 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να παίζουν με καλό ρυθμό και να σκοράρουν συνεχώς. Νικολάου, Γρηγόρας και Παλαμιδάς ξεκίνησαν το ματς με 5-0, οι Βολακάκης, Σκουλάτος, Μαμαγκάκης και Καζάς απάντησαν με 0-10 για το 5-10, Παλαμιδάς και Γρηγόρας ισοφάρισαν σε 10-10, 10-12 από τον Μαμαγκάκη και τρίποντο του Παλαμιδά για να πάρει ξανά προβάδισμα η ομάδα τους με 13-12. Στη συνέχεια ένα καλάθι μπήκε ένα καλάθι του Βολακάκη για το 13-14, αλλά προς το τέλος οι Be The Bee έτρεξαν ένα 4-0 με τους Γρηγόρα και Παλαμιδά και έκλεισαν το δεκάλεπτο με 17-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Be The Bee, με μπροστάρη τον Παλαμιδά, πήραν μια διαφορά ζωήν οποία όσο περνούσε ο χρόνος, όλο και την ανεβαζαν. Μια βολή του Παλαμιδά για το 18-14, 18-15 από τον Καζά, 21-15 με τρίποντο ο Παλαμιδάς, 21-17 από τον Νίκο Μιχελακάκη και από ένα καλάθι οι Γρηγόρας και Παλαμιδάς για το 25-17. Ο Σκουλάτος μείωσε με δύο βολές σε 25-19, 27-19 από τον Νικολάου, 27-22 ξανά με καλάθι του Νίκου Μιχελακάκη και 7-0 από τους Παγάνο, Παλαμιδά και Γρηγόρα για το 34-22. Ο Σκουλάτος μείωσε σε 34-24, 37-24 από τον Παλαμιδά, 37-25 από τον Σκουλάτο ξανά και απάντηση πάλι από τον Superman για το 39-25. Το τελικό 39-26 του ημιχρόνου το έγραψε με άλλη μια εύστοχη βολή του ο Παλαμιδάς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Paranormal μπήκε αρκετά δυνατά στο ματς, όμως όταν οι Be The Bee είδαν πως η διαφορά πάει να χαθεί ανέβασαν στροφές. Χρυσαφιάδης, Σκουλάτος και Καζάς μείωσαν σε 39-31, απάντηση με 7-0 οι Παγάνος, Παλαμιδάς και Σταματακοπουλος για το 46-31, 46-33 από τον Σκουλάτο, και 48-33 από τον Παλαμιδά. Τρίποντο του Σκουλάτου για το 48-36, 53-36 από τους Παλαμιδά και Νικολάου και 53-38 ξανά από τον ασταμάτητο Σκουλάτο. Σταματακόπουλος και Νικολάου έγραψαν το τελικό 58-38 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έπαιζαν αρκετά ελεύθερα και αναρχα, όμως αυτό δεν τους βγήκε αρνητικά αφού το σκορ της περιόδου ηταν αρκετά ψηλό. Ο Σκουλάτος έβαλε καλάθι για το 58-40, 60-40 από τον Γρηγόρα, 60-45 από τους Μάνο Μιχελακάκη και Χρυσαφιάδη και 64-45 με ένα καλάθι του Παγάνου και δύο βολές του Παλαμιδά. Ο Χρυσαφιάδης μείωσε σε 64-47, 66-47 από τον Γρηγόρα, 66-52 από τους Σκουλάτο και Χρυσαφιάδη και 69-52 με τρεις βολές του Παλαμιδά. Καλάθι από τον Καζά για το 69-54, 71-54 από τον Σταματακόπουλο, 71-57 με γκολ φάουλ ο Σκουλάτος, 76-57 με ένα 5-0 των Παγάνο και Παλαμιδά και 76-58 από τον Παλαμιδά, σκορ με το οποίο έληξε το παιχνίδι.

Για τους νικητές, πέρα από τον Παλαμιδά, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Γρηγόρας, Παγάνος και Νικολάου. Για την Paranormal Inactivity ξεχώρισαν οι Σκουλάτος και Χρυσαφιάδης.