26.3%
30.8%
27.7%
18.5%

Οι Be The Bee πήραν ακόμη μια νίκη στη φετινή Rising, καθώς επικράτησαν των Underdogz με 61-45 για να παραμείνουν στην κορυφή του Β ομίλου. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αναστάσιος Τσόγκας με 13 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Λιόλιος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Underdogz, οι Παλαμιδάς και Χρονόπουλος απάντησαν με 5-0 σερί για το 5-2, 5-4 ο Στεβόλαιμος, 9-4 οι Παλαμιδάς και Χρονόπουλος ξανά και απάντηση με 0-5 οι Στεβόλαιμος, Λιόλιος και Μαριόλης για το τελικό 9-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μαριόλης έβαλε καλάθι για το 9-11, 13-11 οι Τσόγκας και Παλαμιδάς, 13-13 με νέο καλάθι του Μαριόλη, 14-13 με μια βολή του Ανέστη, 14-14 με τον ίδιο τρόπο ο Λιόλιος, 20-14 με 6-0 σερί οι Νικολάου και Τσόγκας, 20-16 ο Ιωάννου, 22-16 ο Ανέστης, 22-19 ο Ιωάννου ξανά και από ένα καλάθι οι Ανέστης και Παλαμιδάς για το τελικό 26-19 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ανέστης έγραψε το 28-19, 28-21 ο Στεβόλαιμος, 30-21 με απάντηση του Σταματακόπουλου, 30-23 ο Κάζας, 34-23 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Ανέστη, 34-29 με δύο σερί τρίποντα του Λιόλιου, 36-29 ο Τσόγκας, 36-31 ο Ιωάννου μετά από ωραία πάσα του Μαριόλη και γκολ φάουλ από τον Τσόγκα για το τελικό 39-31 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο. Μαριόλης έβαλε δύο βολές για το 39-33, 42-33 ο Παλαμιδάς με ένα εύστοχο σουτ τριών πόντων, 42-39 με δύο σερί τρίποντα ξανά από τον Λιόλιο, 44-39 με δύο βολές του Τσόγκα, 44-41 από τον Στεβόλαιμο, 45-41 ο Παλαμιδάς, 45-43 ο Πίτσος, 52-43 με 7-0 οι Τσόγκας και Παλαμιδάς, 52-45 από τον Μαριόλη και νέο 9-0 σερί των Παλαμιδά και Κουνάδη με τρία εύστοχα τρίποντα για το τελικό 61-45 του παιχνιδιού.

Για τους Be The Bee, πέρα από τον Τσόγκα, σε τρομερό βράδυ βρέθηκε και ο Superman Παλαμιδάς με 24 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Underdogz ξεχώρισε η εμφάνιση του Λιόλιου με 17 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Μαριόλης με 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.