26.1%
64.3%
44.7%
5.6%

Την 4η νίκη τους κατάφεραν να αποσπάσουν οι Walkers, αυτή τη φορά επικρατώντας των Be the bee με το τελικό 48-55, μία μόλις αγωνιστική πριν το φινάλε του πρώτου γύρου. Οι Be the bee μπήκαν στο ματς πολύ δυνατά, χτίζοντας μάλιστα διαφορά 15 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο (18-3), όμως οι νικητές, σταδιακά ροκάνισαν τη διαφορά και με το πολύ καλό τους 4ο δεκάλεπτο, πέρασαν μπροστά και παρά την προσπάθεια των Be the bee να ανατρέψουν το παιχνίδι, οι Walkers παρέμειναν με το προβάδισμα και έτσι έφυγαν με το ροζ φύλλο από το κλειστό της Καλλιθέας.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Be the bee να ανοίγουν το σκορ με 2 δίποντα των Οικονόμου Ι. και Παλαμιδά για το αρχικό 4-0 και τους Walkers να μειώνουν με 2 εύστοχες βολές του Λουκά για το 4-2 του ματς. Εκεί, οι Be the bee με ένα μεγάλο σερί 12-0, ύστερα από 6 πόντους του Στραβομύτη και 6 ακόμα του Παλαμιδά, θα ανοίξουν τη διαφορά στους 14 πόντους και το 14-2, ενώ ο Μαργαρίτης Γ. με εύστοχη βολή, μείωσε στο 16-3 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ένα δίποντο από τον Χρονόπουλο στο ζωγραφιστό θα γράψει το 18-3 των Be the bee, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσουν με δίποντο ο Σιώτας και 2 βολές ο Μαργαρίτης Γ., μειώνοντας έτσι στο 18-7 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Walkers θα καταφέρουν να ροκανίσουν ακόμα περισσότερο τη διαφορά με δίποντο και 3 βολές του Μαργαρίτη Γ., αλλά και δίποντο του Σιώτα για το 18-14, οι Be the bee θα απαντήσουν με καλάθι στη ρακέτα από τον Γρηγόρα και βολή από τεχνική ποινή του Χρονόπουλου για το 21-14, ενώ ο Μαργαρίτης Γ. με δίποντο και 2/2 βολές, θα ρίξει τη διαφορά στην κατοχή και το 21-18 του παιχνιδιού. Με βολή από τον Παλαμιδά, οι Be the bee θα διαμορφώσουν το 22-18, ο Σιώτας με δική του βολή αλλά και οι Λουκάς και Μαργαρίτης Ι. με 2 δίποντα θα βάλουν για πρώτη φορά στο ματς μπροστά τους Walkers με το 22-23, όμως το πρώτο ημίχρονο, θα βρει τους Be the bee να προηγούνται, αφού ένα τρίποντο από τα 9 μέτρα του Παλαμιδά, τους χάρισε το προβάδισμα με το σκορ στο 25-23 για την ομάδα του.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Σιώτας με εύστοχη βολή μείωσε στην οριακή διαφορά και το 25-24, ο Παλαμιδάς με νέο τρίποντο έκανε το 28-24, ενώ 2 απανωτά δίποντα των Σιώτα και Μαργαρίτη Ι., ισοφάρισαν το ματς στο 28-28. Εκεί, ένα καλάθι του Γρηγόρα στην αντίπαλη ρακέτα έπειτα από επιθετικό ριμπάουντ διαμόρφωσε το 30-28, οι Walkers με δίποντο μέσης απόστασης του Φουρνάρη και τρίποντο του Αναστασόπουλου, πέρασαν μπροστά στο σκορ με το 30-33, ενώ ο Παλαμιδάς με βολή, θα μειώσει στους 2 πόντους και το 31-33 του παιχνιδιού. Με ένα δίποντο από τον Λουκά, οι Walkers έκαναν το 31-35, ο Παλαμιδάς με τρίποντο μείωσε στον πόντο και το 34-35, ενώ ο Λουκάς με βολή αυτή τη φορά, έγραψε το 34-36 για τους Walkers. Το τρίτο δεκάλεπτο, έκλεισε ο Γρηγόρας με βολή και δίποντο, για να βάλει την ομάδα του μπροστά με το σκορ στο 37-36 για την περίοδο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Walkers θα μπουν στο παιχνίδι πολύ δυναμικά αρχικά με ένα δίποντο του Σιώτα για το 37-38, ο Γρηγόρας με βολή ισοφάρισε στο 38-38, ενώ ένα σερί 0-11 των Walkers, έπειτα από 5 πόντους του Μαργαρίτη Γ., 4 του Λουκά και 2 του Σιώτα, άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς στους 11 πόντους και το 38-49 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Παλαμιδάς με 3 βολές θα ροκανίσει τη διαφορά στους 8 και το 41-49, ο Λουκάς με καλάθι στη ρακέτα θα γράψει το 41-51, ενώ ο Οικονόμου Κ. με ένα τρομερό tip in, μείωσε στο 43-51 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Μαργαρίτης Ι. με εύστοχη βολή, έγραψε το 43-52, ο Οικονόμου Κ. με τρίποντο και ο Παλαμιδάς με 2 βολές μείωσαν στο 48-52, ενώ το παιχνίδι έκλεισαν με 3 βολές ο Μαργαρίτης Ι. και ο Λουκάς για το τελικό 48-55.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Γιώργος Μαργαρίτης ο οποίος σημείωσε 17 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 6 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 24 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Λουκάς και Σιώτας, ενώ από τους Be the bee ξεχώρισαν οι Γρηγόρας και Ιάσωνας Οικονόμου.