6.7%
75.0%
35.7%
21.4%

Σε ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι στο κλειστό της Εθνικής Αντιστάσεως, οι Beeroλυκοι πέτυχαν την τρίτη συνεχόμενη νίκη τους, επί των έBeerων Old School με 48-47. Οι νικητές μπήκαν πιο δυναμικά στο παρκέ, όμως στη δεύτερη περίοδο δε σκόραραν κι έτσι οι έBeerοι πέρασαν μπροστά. Στην τρίτη περίοδο, ωστόσο, οι Beeroλυκοι βρήκαν ρυθμό και ανέκτησαν τα ηνία του αγώνα χωρίς να πάρουν μεγάλη διαφορά, καθώς οι έBeerοι το προσπάθησαν μέχρι τέλους. Η νίκη κρίθηκε στο τέλος χάρη στο καθαρότερο μυαλό και τις πιο πολλές ανάσες των Beeroλυκων, οι οποίοι ανέβηκαν στο 3-3 στη βαθμολογία.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξε ο Μαλαφέκας από κοντά (2-0), ο Σαχτούρης ευστόχησε σε τρίποντο για το 2-3, ξανά ο Μαλαφέκας για το 4-3, ο Σαχτούρης σκόραρε για το 4-5, οι Λαδάς, Μπέτσης πέτυχαν το 8-5, ο Γκίκας με τρίποντο ισοφάρισε σε 8-8, ο Μπέτσης με μια βολή κι ένα δίποντο το 11-8, ο Κιτσώνης από μέση απόσταση το 11-10, ο Μπέτσης με τρίποντο το 14-10, με τον ίδιο τρόπο το 14-13 και ο Ανδριανόςμε 4/4 βολές το 18-13 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Beeroλυκοι δε σκόραραν και οι έBeerοι πήραν το προβάδισμα με 18-21 με τους Λευκόκοιλο, Γκίκα, Τσάκαλο και Κιτσώνη.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Beeroλυκους να κυριαρχούν και να παίρνουν το προβάδισμα. Οι Ζυγούρης Β., Λαδάς έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με 22-21, ο Τσάκαλος από μέση απόσταση έκανε το 22-23, ο Μπέτσης απάντησε για το 24-23, ο Σαχτούρης το 24-25, οι Λαδάς και Γκόνης το 30-25, ο Χατζηιωακειμίδης με μια βολή το 30-26, ο Ζυγούρης Μ. το 32-26, οι Σαχτούρης και Γκίκας με βολές το 32-29 και ο Μικέλης το 34-29, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τον νικητή να κρίνεται στο τέλος. Ο Ζυγούρης Μ. με μια βολή το 35-29, ακολούθησε σερί 0-7 από Χατζηιωακειμίδη, Λευκόκοιλο και Γκίκα για το 35-36, ο Ανδριανός απάντησε από μέση απόσταση για το 37-36, ο Γκίκας με ακόμη ένα τρίποντο έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα του με 37-39, οι Γκόνης και Μπέτσης απάντησαν για το 41-39, ο Κιτσώνης το 41-41, οι Παύλου και Ζυγούρης Μ. το 44-41, οι Σαχτούρης και Τσάκαλος ισοφάρισαν σε 44-44, στο τελευταίο λεπτό οι Μπέτσης, Μαλαφέκας και Ζυγούρης Μ. το 48-44 και ο Κιτσώνης διαμόρφωσε με τρίποντο το τελικό 48-47.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε o Κώστας Γκόνης, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 4 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 5 κλεψίματα , ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Μπέτσης και Λαδάς. Από τους έBeerους, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Γκίκα και Σαχτούρη.