26.9%
66.7%
44.7%
18.2%

Σε ένα κλειστό και πολύ αμφίρροπο παιχνίδι, οι Beerολυκοι ήταν εκείνη που σφράγισαν την 4η σερί τους νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 61-50 των Κομπάρσων. Το ημίχρονο βρήκε τους δεύτερους με ένα ισχνό προβάδισμα, όμως με πρωτοστάτες τους Μπέτση και Λαδά οι Beerολυκοι έβαλλαν δύσκολα στους αντίπαλούς τους και κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο τρίτο δεκάλεπτο. Η τελευταία περίοδος έμελλε να είναι και η πιο καθοριστική, με το 7-0 σερί των Λύκων στα τελευταία λεπτά να είναι και το κερασάκι στην τούρτα για την πολύ σημαντική αυτή νίκη, που τους ανεβάζει πλέον σε θετικό ρεκόρ.

Το παιχνίδι ξεκινά με Κουταλά για το 0-2, Μπέτσης και Γκώνης για το 5-2, Λινάρδος με ζευγάρι βολών κάνει το 5-4, Μπέτσης για το 7-4, Λινάρδος ξανά για το 7-6, Λαδάς για το 9-6, οι Κομπάρσοι ξαναπερνούν μπροστά με Λινάρδο και Κοντογεώργη για το 9-11, Λαδάς και Παύλου για το 13-11, Μηνδρινός και Κουταλάς κάνουν το 13-15, τρίποντο Ελευθέρογλου και 16-15, ενώ με ένα 0-6 σερί και σκόρερ τους Κουταλά και Αλβέρτη οι Κομπάρσοι περνούν και πάλι μπροστά με το 16-21.

Δεύτερη περίοδος και Λινάρδος για το 16-24, Γκώνης, Λαδάς για το 20-24, Λινάρδος, Κοντογεώργης κάνουν το 20-27, Μπέτσης, Λαδάς για το 24-27, Κουταλάς και 24-29, Μπέτσης και 26-29, Μηνδρινός για το 26-31, Λαδάς για το 27-31, Λινάρδος με βολή για το 27-32, Ελευθέρογλου με τρίποντο ξανά για το 30-32, ενώ το 30-34 του ημιχρόνου διαμορφώνει ο Λινάρδος.

Τρίτο δεκάλεπτο και Κουταλάς για το 30-36, Λαδάς για ένα 6-0 σερί και το 36-36, Κουταλά κάνει το 36-38, τρίποντο Ζυγούρη και 39-38, Λινάρδος και Δελής για το 39-43, Μπέτσης και Ελευθέρογλου με ένα 8-0 σερί κάνουν το 47-43, ενώ το 47-44 κάνει ο Μηνδρινός με βολή.

Τελευταίο δεκάλεπτο και Μπέτσης για το 50-44, Αλβέρτης, Μηνδρινός και 50-48, Λαδάς με 4 πόντους για το 54-48, Κουταλάς μειώνει στο 54-50, ενώ οι Μπέτσης, Λαδάς διαμορφώνουν με ένα 7-0 σερί το τελικό 61-50.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Μπέτσης, ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 17 πόντους, με 9 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, κλέβοντας 1 φορά την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 2 τάπες, συγκεντρώνοντας έτσι 21 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Beerόλυκους ξεχώρισε επιπλέον ο Λαδάς, με τον Γκώνης να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Κομπάρσους σε καλή μέρα βρέθηκε ο Λινάρδος και ο Κουταλάς.