28.6%
45.0%
17.1%
7.7%

Δεύτερη σερί νίκη κατάφεραν να κάνουν απόψε το βράδυ οι Beeroλυκοι με πολύ καλή άμυνα, καθώς δέχτηκαν μόλις 26 πόντους σε 4 δεκάλεπτα , με κορυφαία επίδοση τους στο 3ο δεκάλεπτο , στο οποίο οι Paranormal Rebuy, έχοντας πρόβλημα απέναντι στα ψήλα κορμιά των αντιπάλων τους, κατάφεραν να βάλουν μόλις 2 πόντους , ενώ στην επίθεση οι Beeroλυκοι βρήκαν όμορφες συνεργασίες , βάζοντας καλάθια κυριώς μέσα απο τη ρακέτα και επικρατώντας τελικά με 52-26. MVP του αγώνα ο “αθόρυβος” Ανδριανός Γιώργος ο οποίος είχε 100% ευστοχία σημειώνοντας 9 πόντους, 5 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ άνοιξε με 3-0 με βολή του Λαδά και καλάθι του Μπέτση, 3-2 με δυό βολές του Ναούμ, τρίποντο του Βαταλίδη και δίποντο του Μπέτση για το 8-2 , 8-4 ξανά απο τον Ναούμ, Αθανασίου για το 10-4, μία βολή του Ζυγούρη και 10-5,11-5 απο βολή του Λαδά, τρίποντο του Μούρτη και 11-8 με τους Beeroλυκους να κάνουν 5-0 σερί στο τέλος του δεκαλέπτου με τρίποντο απο τον Ανδριανό και δίποντο του Λαδά για το 16-8 της πρώτης περιόδου.

20-8 στη δεύτερη περιόδο απο τους Ανδριανό και Μαλαφέκα, βολή και δίποντο έπειτα απο τον Τσάφα για το 20-11, τρίποντο του Παύλου για το 23-11, απάντηση του Ναούμ για το 23-13, Αθανασίου με τρίποντο για το 26-13 και κλείσιμο  του ημιχρόνου με καλάθι του Χριστόπουλου και σκορ 26-15.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Φίλος Π έβαλε τους μοναδικούς δύο πόντους της ομάδας του για το 26-17 με τους Beeroλυκους να κάνουν έπειτα το 14-0 με σκορ απο τους Βαταλίδη,Λαδά,Μαλαφέκα,Ζυγούρη και Ανδριανό, σφραγίζοντας ουσιαστικά το παιχνίδι , φτάνοντας το σκορ στο 40-17.

Η τελευταία περίοδος ξεκίνησε με δίποντο του Γιοβά για το 40-19, απάντηση του Ανδριανού για το 42-19, 42-21 με βολές του Ναούμ, 44-21 απο τον Μπέτση, βολή του Βαλεντή και 44-22, δίποντα απο τους Βαταλίδη και Μπέτση για το 48-22, βολές απο τον Ναούμ και απο τον Βαλεντή για το 48-24, δύο καλάθια του Μπέτση για το 52-24 και τελευταίο καλάθι απο τον Φίλο Χ για το τελικό 52-26 της αναμέτρησης.

Εκτός του MVP Ανδριανού , ο Μαλαφέκας βοήθησε πολύ αμυντικά και επιθετικά στα ριμπάουντ μαζεύοντας συνολικά 10 , συνοδευόμενα και απο 5 πόντους 1 ασίστ και 1 κλέψιμο , ενώ για τους Paranormal Rebuy ξεχώρισε ο Ναούμ με 9 πόντους, 5 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.