20.8%
46.2%
39.7%
60.0%

Την 12η νίκη τους σε 13 παιχνίδια κατάφεραν να αποσπάσουν οι Perama Tigers, αφού επικράτησαν με 42-61 των  Beerόλυκων, στην 14η στροφή της Rookie League. Οι παίκτες του coach Καλαϊτζάκη, μπήκαν διαβασμένοι στο ματς, έκλεισαν τα δυνατά σημεία του αντιπάλου έξυπνα και με οδηγό κυρίως το 2ο ημίχρονο, άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς, φεύγοντας έτσι με το ροζ φύλλο από το κλειστό του Στ. Βενέτης.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Λαδά να ανοίγει το σκορ με βολή και τους Perama Tigers να μπαίνουν στο ματς με ένα σερί 0-9, ύστερα από τρίποντο του Γιάννου, δίποντο του Πασαγιάννη, 3 πόντους του Καλαϊτζάκη και βολή του Πατσόπουλου για το 1-9 του παιχνιδιού. Εκεί, οι Beerόλυκοι με τρίποντο του Βαταλίδη, δίποντο του Κορδελά και γκολ-φάουλ του Λαδά θα ισοφαρίσουν στο 9-9, ο Πασαγιάννης με σουτ μέσης απόστασης θα διαμορφώσει το 9-11, ενώ ο Λαδάς με νέα βολή, θα μειώσει στο 10-11 της αναμέτρησης. Εκεί, ένα δίποντο από τον Μπούχλα θα κάνει το 10-13, ο Ελευθέρογλου με τρίποντο έφερε το ματς στα ίσα για το 13-13, ενώ ένα τρίποντο στη λήξη από τον Γκίνη, σφράγισε την περίοδο στο 13-16 για τους Perama Tigers.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Μπούχλας με όμορφο δίποντο άνοιξε τη διαφορά στους 5 και το 13-18, ο Βαταλίδης με εύστοχο ζεύγος βολών μείωσε στο 15-18, ενώ 4 απανωτά δίποντα των Πατσόπουλο και Μπούχλα, πήγαν τη διαφορά στους 11 και το 15-26 του ματς. Στη συνέχεια, ένα τρίποντο από τον Τσικούρα θα ροκανίσει τη διαφορά στους 8 πόντους για το 18-26, για να σφραγίσουν το ημίχρονο ο Γκίνης με δίποντο και ο Μπούχλας με 2/2 βολές για το 18-30 της ανάπαυλας.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Τσικούρας με δίποντο θα μειώσει στους 10 για το 20-30, ο Μπούχλας με βολή και οι Καλαϊτζάκης, Πατσόπουλος και Γκίνης με 3 δίποντα θα ανοίξουν τη διαφορά στους 17 και το 20-37, με τους Beerόλυκους να ευστοχούν σε 6 πόντους (2 δίποντα και 2 βολές) του Λαδά, μειώνοντας έτσι στο 26-37. Εκεί, ένα δίποντο του Γκίνη θα κάνει το 26-39, οι Beerόλυκοι με γκολ-φάουλ του Ζυγούρη και 2/2 βολές του Λαδά θα μειώσουν στους 8 αυτή τη φορά για το 31-39, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο, σφράγισε με δίποντο ο Γκίνης, κάνοντας έτσι το 31-41 της αναμέτρησης.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Μπούχλας με βολή και ο Καλαϊτζάκης με δίποντο θα κάνουν το 31-44, ο Βαταλίδης με τρίποντο θα μειώσει στους 10 και το 34-44, ενώ ένα νέο καλάθι στον αιφνιδιασμό από τον Καλαϊτζάκη, θα διαμορφώσει το 34-46 του ματς. Εκεί, οι Beerόλυκοι, με βολή του Βαταλίδη έκαναν το 35-46, ένα σερί 3-13 θα στείλουν το ματς στο 38-59, ενώ ο Κορδελάς και ο Ζυγούρης με 2 δίποντα, μείωσαν στο 42-59. Το ματς, σφράγισε με μακρινό δίποντο ο Πατσόπουλος που διαμόρφωσε το τελικό 42-61.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Άγγελος Μπούχλας ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 14 πόντους με 15 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 5 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 19 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Μπούχλα από τους Perama Tigers ξεχώρισε και ο Πασαγιάννης, με τον Πατσόπουλο να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Beerόλυκους σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Κορδελάς και ο Γκόνης.