37.5%
27.8%
42.9%
21.2%

Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι Benetton Kerdizo vs Γ.Α.Σ.Τ. 72-62,με τους νικητές Αγόρης ,Τσιβούλας και Ακρίβος να κάνουν πολύ καλό παιχνίδι και με τον τελευταίο να βγαίνει MVP του αγώνα με 22 πόντους,8 ριμπάουντ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Οι Γ.Α.Σ.Τ. ξεκίνησαν δυνατά το ματς με τους Διαμαντόπουλο,Κοντεκάκη και Μίλση για το 0-6.Το 5-6 με τον Ακρίβο και με τρίποντο του Τσιβούλα για τους Benetton.Καλάθι του Ντάσκα και τρίποντο του Μουζουράκη για το 5-11.Ακρίβος,Τσόγιας Άγγελος και γκολ φάουλ του Αγόρη για το 12-11.Ο Αναστασίνης με το δεξί πέτυχε το 12-13 με σουτ. Ακρίβος με τρίποντο το 15-13 και ισοφάρισε ο Μουζουράκης με καλάθι κάτω από την ρακέτα 15-15.Το τρίποντο του Τσόγια Αλέξανδρου για το 18-15.Το δεκάλεπτο έκλεισε 18-18 με τρίποντο ο Κοσσένας για τους Γ.Α.Σ.Τ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κοσσένας πετυχαίνει το 19-23 με 2/2 βολές και τρίποντο.Το 27-23 με Ακρίβο,Τσόγια Άγγελος.και τον Ασπιώτη.Ο Ντάσκας πέτυχε το 27-25 με τον Βαφάκη με τρίποντο και τον Αγόρη για το  32-25.Ο Γρυπαίος με σουτ έκανε το 32-27.Ο Ασπιώτης και ο Τσιβούλας πέτυχαν το 36-27 για τους Benetton.Ο Ντάσκας με τρίποντο για το 36-30.Ο Αγόρης με 4 πόντους και ο Ασπιώτης έκαναν το 42-30.Το δεκάλεπτο τελείωσε 42-35,ο Ντάσκας με τρίποντο και ο Διαμαντόπουλος σουτ για τους Γ.Α.Σ.Τ.

Τρίτο δεκάλεπτο και με 7-0 σερί ο Ακρίβος (5) και ο Αγόρης το 49-35 για τους Benetton. Αδαμαντίδης,Μίλσης και Μουζουράκης έγραψαν το 49-41.Απάντησαν με 2/2 βολές ο Τσιβούλας ,Αγόρης και με τον Ακρίβο με καλάθι από το ζωγραφιστό για το 55-41.Ο Διαμαντόπουλος με 1/2 βολές το 55-42 και το δεκάλεπτο έκλεισε 57-44 με καλάθι από τον Τσόγια Αλέξανδρο.

Τελευταίο δεκάλεπτο και το 60-44 πέτυχε ο Τσιβούλας.Οι Γ.Α.Σ.Τ. με τον Σακαρίδη,Αδαμαντίδη και Ντάσκα μείωσαν σε 60-50.Ο Ακρίβος σκόραρε το 64-52 για τους Benetton .1”40 πριν το φινάλε Αδάμαντίδης ,και Διαμαντόπουλος με σουτ ,1/2 βολές του Ντάσκα και τρίποντο του Κοσσένα για το 64-60.Ο Αγόρης με 1/2 βολέ και ο Τσιβούλας με 2/2 βολές για το 67-60.Ο Αδαμαντίδης έγραψε το 67-62.Οι βολές των Ασπιώτη 1/2,Βαφάκη  2/2 και Αγόρη 1/2 έγραψαν το τελικό σκορ72-62 για τους Benetton. .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τσιβούλας με 13 πόντους,8 ριμπάουντ και 2 ασίστ,ο Αγόρης με 16 πόντους,6 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα, και ο Ασπιώτης 6 πόντους,8 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ντάσκας με 13 πόντους και 5 ριμπάουντ ,ο Αδαμαντίδης με 10 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Κοσσένας με 11 πόντους και ο Μουζουράκης με 7 πόντους,6 ριμπάουντ και 3 ασίστ.