18.2%
66.7%
22.2%
17.2%

Σε μια τρομερή νίκη με ανατροπή έφτασαν οι Boomers απέναντι στους Θαλασσόλυκους και κρατήθηκαν έτσι στα ψηλά στρώματα της βαθμολογίας του Α΄ ομίλου της Rookie League. Μέχρι το ημίχρονο οι Θαλασσόλυκοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση. Στο 3ο δεκάλεπτο οι Boomers ξεκίνησαν την ανατροπή ισοφαρίζοντας σε 32-32 με το τέλος αυτού. Μπαίνοντας με σερί 10-0 στο 4ο δεκάλεπτο και με ατσαλένια άμυνα έφτιαξαν μάλιστα και καλό προβάδισμα οι νικητές με τους Θαλασσόλυκους να καταρρέουν. Τελικό σκορ 44-37.

Το ματς θα ξεκινήσει με τις βολές του Καρυάμη να κάνουν το 0-2 για τους Θαλασσόλυκους και τον Παπαδημτρίου να ισοφαρίζει σε 2-2 για τους Boomers. Τότε ακολουθεί σερί 0-12 από τους Θαλασσόλυκους με τους Φίλιππα, Χριστοδουλόπουλο, Αλεξόπουλο και Μελετίδη να γράφουν το 2-14. Καλάθια των Δελή και Δημητρακόπουλου έκλεισαν το 1ο δεκάλεπτο στο 6-14.

Ο Λυτσάκης με δίποντο, στο ξεκίνημα της 2ης περιόδου έκανε το 8-14 για να έρθουν οι Χριστοδουλόπουλος, Μελετίδης και Καραγιαννίδης με 0-8 σερί για να κάνουν το 8-21. Λυτσάκης και Τζιρίτης σκόραραν για το 12-21, Φίλιππας και 12-23 με τους Μιχαιλίδη και Τζιρίτη να μειώνουν σε 16-23. Η βολή του Καρυάμη έκανε το 16-24 και ο Δασκαλάκης έκανε το 18-24 του 1ου ημιχρόνου.

Με τον Αλεξόπουλο να κάνει το 18-27 ξεκίνησε το 3ο δεκάλεπτο και τους Τζιρίτη-Κεραμυδά και Λυτσάκη να απαντάνε με σερί 7-0 για το 25-27. Ο Χριστοδουλόπουλος έκανε το 25-29, ο Δελής το 27-29, ο Καρυάμης το 27-32 και οι Δελής-Δασκαλάκης διαμόρφωσαν το 32-32 του 3ου δεκαλέπτου.

Οι Boomers μπήκαν με ένα τρομερό σερί στο 4ο δεκάλεπτο, 10-0 και με πρωταγωνιστές αυτού τους Τζιρίτη και Δασκαλάκη πήραν κεφάλι με 42-32. Ο Αλεξόπουλος και ο Καρυάμης μείωσαν πριν το τέλος σε 42-37 και ο Τζιρίτης διαμόρφωσε το τελικό 44-37.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Τζιρίτης Γιώργος ο οποίος σημείωσε 14 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 5 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 28 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Δασκαλάκης Γρηγόρης και Δημητρακόπουλος Νίκος, ενώ από τους Θαλασσόλυκοι ξεχώρισαν οι Αλεξόπουλος Αλέξης και Καρυάμης Μάριος.