23.1%
65.0%
24.5%
28.6%

Οι Boomers με ένα τρομερό ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο κατάφεραν να πάρουν διαφορά μέχρι και με 19 πόντους κόντρα στη Νίκαια, η οποία απάντησε με ένα εξίσου καλό ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο, όμως δεν κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή, καθώς όταν η διαφορά έπεσε στους 4 πόντους οι Boomers φάνηκαν ψύχραιμοι και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με 55-62. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Χρήστος Μπράβος με 22 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Σιμιντζής, Δογραματζιάν και Μαργέλλος ξεκίνησαν το ματς με 7-0 για τη Νίκαια, 7-3 με γκολ φάουλ του Μιχαηλίδη, 9-3 με δύο βολές του Βλάση, 9-7 οι Κακαράντζας και Μπράβος, 11-7 με ένα δύσκολο drive του Μαργέλλου, 11-9 ο Κακαράντζας ξανά, 14-9 με τρίποντο του Μαργέλλου, 14-13 με ένα καλάθι του Δάσκαλου και ένα του Κακαράντζα και τρίποντο του Σιμιντζή για το τελικό 17-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ντζερεμές έβαλε μια βολή για 18-13, 18-18 με ένα τρίποντο του Μπράβου και ένα καλάθι του Δασκαλάκη, 20-18 από τον Μπουραζάνη, 20-24 με 0-6 σερί οι Κακαράντζας, Δασκαλάκης και Μπράβος, 22-24 ο Μπουραζάνης, 22-31 με 0-7 σερί οι Μοναστηριώτης και Κακαράντζας, 24-31 με σουτ μέσης απόστασης από τον Λιάπη, 24-34 με μια βολή του Δάσκαλου και ένα καλάθι του Μπράβου και απάντηση με ένα γρήγορο 5-0 του Οικονομάκου για το τελικό 29-34 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μπράβος και Δασκαλάκης έβαλαν 8 πόντους σερί για το 29-42, 31-42 με καλάθι του Τζελέπη, 31-50 με 0-8 σερί οι Μπράβος, Λυτσάκης και Κακαράντζας, 34-50 από τους Μπουραζάνη και Γαζεπίδη και τρίποντο του Κεραμυδά για το τελικό 34-53 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Λιάπης, Οικονομάκος, Μαργέλλος και Μάλλης έτρεξαν ένα γρήγορο 13-0 και μείωσαν σε 45-53, ο Μπράβος ανέβασε με νέο καλάθι του στο 45-55, 47-55 ξανά με καλάθι του Μάλλη, 47-56 με βολή του Κακαράντζα, 49-56 με δύο βολές του Οικονομάκου, 49-57 ο Μιχαηλίδης, 51-57 ο Λιάπης, 51-58 ο Μοναστηριώτης με μια βολή, 54-58 με μακρινό τρίποντο του Μαργέλλου, 54-59 από τον Κακαράντζα, 55-59 ο Μάλλης και μια βολή του Κακαράντζα μαζί με δύο του Δασκαλάκη για το τελικό 55-62 του ματς.

Για τους Boomers, πέρα από τον Μπράβο, πολύ καλό ματς και ο Δημήτρης Κακαράντζας με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ και 7 ασίστ. Για τη Νίκαια ξεχώρισε ο Οικονομάκος με 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και ο Μαργέλλος με 15 πόντους, 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα.